Kibice Śląska wsparli podopiecznych Domu Dziecka w Środzie Śląskiej

Stowarzyszenie Kibiców "Wielki Śląsk" wspólnie z fan clubem WKS-u ze Środy Śląskiej odwiedzili Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą Typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej i obdarowali najmłodszych prezentami.

  • fot. Paweł Kot (www.kibiceslaska.pl)

    fot. Paweł Kot (www.kibiceslaska.pl)


W tym roku odwiedziny wyglądały nieco inaczej - zachowano zasady reżimu sanitarnego, a upominki odebrała delegacja starszych dzieci z placówki. Wszystko oczywiście ze względu na panującą sytuację i pandemię koronawirusa. Jednak mimo maseczek i konieczności zachowania dystansu społecznego, dzieci nie kryły wielkiej radości. W tych trudnych czasach, na chwilę zrobiło się znów "normalnie", czyli świątecznie i pogodnie.

"Nie mogliśmy zawieść dzieci"

– W tym roku ze względu na pandemię odwiedziny u dzieci w Środzie Śląskiej były specyficzne. Przekazanie prezentów z powodu reżimu sanitarnego nie odbyło się w takiej atmosferze jak w poprzednich latach, ale niestety nas wszystkich czekają takie święta – mówi Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców "Wielki Śląsk". – Chociaż widzieliśmy się z dziećmi tylko chwilę, to ich radość i uśmiech na twarzy utwierdziły nas w przekonaniu o decyzji, by mimo ograniczeń nie rezygnować ze świątecznej akcji, która ma już wieloletnią tradycję – podkreśla.

Kolejna akcja pomocy kibiców Śląska

Warto zaznaczyć, że to kolejna akcja charytatywna fanów WKS-u. W ostatnich dniach kibice prowadzili zbiórkę pożywienia, a także niezbędnych artykułów dla bezdomnych zwierząt. Podarki zostały przekazane schroniskom we Wrocławiu i Oławie. Łącznie zebrano około tony suchej karmy, trzy tysiące saszetek i kilkaset kilogramów puszek z pokarmem dla zwierząt oraz mnóstwo zabawek.Zgłoś uwagę