Kamienica na Nadodrzu zyska nową elewację i ekologiczne ogrzewanie

Ma ponad 120 lat. Ostatnio odnawiana była w niej klatka schodowa. Teraz nadszedł czas m.in. na nową elewację zewnętrzną oraz ekologiczne ogrzewanie. Mowa o zabytkowej kamienicy przy ul. Ks. Witolda 33 na Nadodrzu, która wkrótce przejdzie remont.

  • Kamienica przy ul. Ks. Witolda 33 we Wrocławiu, fot. ZZK

    Kamienica przy ul. Ks. Witolda 33 we Wrocławiu, fot. ZZK


Miejska kamienica przy ul. Ks. Witolda 33 wybudowana została na przełomie XIX i XX w. Znajduje się w niej pięć kondygnacji naziemnych z lokalem użytkowym na parterze. W ramach planowanego remontu budynek zyska nową elewację, odnowione zostaną wszystkie balkony i tarasy, wymienione zostanie także instalacja sanitarna. Poza tym, jej mieszkańcy korzystać będą z ekologicznego ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Czytaj także: Kamienice przy ul. Chudoby jak nowe [WIDEO]

To jeden ze 115 budynków komunalnych, które w tym roku przejdą proces zmiany systemu ogrzewania na nowy, ekologiczny. To dla nas jedno z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy. Przy okazji tych prac, w miarę możliwości finansowych, staramy się też w tych budynkach przeprowadzać najpilniejsze prace remontowe. W przypadku tej kamienicy będzie to remont elewacji wraz z balkonami i tarasami – wyjaśnia Tomasz Jankowski z Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Prace potrwają ok. 7 miesięcy

Obecnie zarząd Zasobu Komunalnego szuka wykonawcy remontu zabytkowej kamienicy. Wszystkie prace mają potrwać 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Przybliżony koszt remontu będzie znany po otwarciu ofert, które zaplanowano na początek lipca. Jego realizacja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. 

Czytaj także: Będzie remont elewacji kamienic przy ul. BrzeskiejZgłoś uwagę