GramyDlaPrzylądka – koncert online z udziałem gwiazd

9 maja wyjątkowy koncert online #GramyDlaPrzylądka, podczas którego zbierane będą fundusze na leczenie małych pacjentów Kliniki Przylądek Nadziei. Organizatorzy koncertu przekażą 1 zł za każdą osobę, która będzie oglądać koncert. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziały m.in. Ewa Farna, Magda Steczkowska, Alicja Janosz.


Koncert #GramyDlaPrzylądka organizuje Opieka Grupa Veritas wraz z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz Fundacją „Veritas”.

– Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną dzieci nadal nie mogą opuszczać sal. Cała załoga Przylądka robi wszystko, aby bezpiecznie pomagać maluchom i ich rodzicom. Powinniśmy wspomnieć tutaj o wielu fantastycznych przyjaciołach Kliniki, którzy szyją maseczki, przekazują środki ochrony osobistej, a także dostarczają różnego rodzaju produkty, m.in spożywcze i kosmetyczne – mówi Justyna Zalewska z Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Takimi przyjaciółmi jest również Grupa Veritas, która angażuje się w wiele naszych akcji, a teraz wpadła na pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego online z udziałem gwiazd, którego celem jest pomoc dzieciom chorym na raka – dodaje.

W Przylądku Nadziei co roku leczy się ponad 2000 dzieci, które przyjeżdżają do Wrocławia z całej Polski. Obecnie w klinice przebywa około 60 małych pacjentów.

– Pomysł zorganizowania koncertu online pojawił się dosyć spontanicznie. Chcieliśmy mocno wesprzeć Przylądek Nadziei, przekazując środki na rzecz Fundacji oraz wysyłając dużo pozytywnej energii dla pracowników i podopiecznych kliniki – opowiada Paweł Zabilski z firmy Veritas Group. - Z pomysłu małego koncertu powstał bardziej festiwal. Mamy nadzieję, że koncert będzie się cieszył dużym powodzeniem, a tym samym będziemy mogli pomóc jak największej ilości dzieci.

Gwiazdy, gwiazdy

W koncercie online wezmą udział m.in. Alicja Janosz, Bartosz Wrona, Ewa Farna, Kasia Popowska, Magda Steczkowska, Magda Bereda, Michał Sobierajski, Hubert Jabłoński, Magda Femme, Natalia Lesz, Jakub Zaborski, Michał Grobelny, Iwona Węgrowska, Aleksandra Nizio, Ania Dąbrowska oraz zespół Agnes Band.

- Niezwykłe jest to, że w tak trudnych czasach, wiele osób pamięta o maluchach zmagających się z rakiem. Koronawirus nie spowodował, że choroby zniknęły. Dzieci z Przylądka Nadziei nadal walczą tu o zdrowie i życie. Fantastycznie, że jest tyle wspaniałych osób, które chcą im w tej walce pomagać. I za to jesteśmy niesamowicie wdzięczni – podkreśla Bartłomiej Dwornik z Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Koncert rozpocznie się 9 maja o godz. 19.00 na fanpage organizatora. Z tej okazji została także utworzona specjalna zbiórka na portalu siepomaga.pl. Pieniądze można wpłacać od 5 do 15 maja 2020 roku. Dodatkowo pomysłodawca wydarzenia przekaże 1 zł za każdą osobę, która będzie oglądać koncert online.Zgłoś uwagę