wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Historia Polski vol.2 – Michał Sita

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

wernisaż: 21.09.2023, czwartek, godz. 19:30 oprowadzanie autorskie: 07.10.2023, sobota, godz. 14.00 finisaż i oprowadzanie: 16.11.2023, czwartek, godz. 19:00.

W spektaklu „Orzeł i Krzyż” epizody z historii Polski odgrywa zespół aktorów złożony z około 400 wolontariuszy, mieszkańców Murowanej Gośliny i okolicznych miejscowości. Przez kilka wiosennych miesięcy przygotowują oni patriotyczne przedstawienie plenerowe z muzyką, efektami pirotechnicznymi, scenami kaskaderskimi, zaawansowanymi multimediami – mające ambicje definiować i wzmacniać polską tożsamość narodową.

Organizowane od 2007 roku widowiska stały się największymi tego typu patriotycznymi wydarzeniami w Polsce. Na wystawie „Historia Polski vol.2” prezentujemy fotografie zrealizowane przez Michała Sitę, w ramach prowadzonych przez niego badań antropologicznych. Wizualne narracje są roboczymi podsumowaniami sposobów wyobrażania przeszłość i użytkowania jej, w kontekście tego patriotycznego spektaklu. Pierwsza publikacja Sity „Historia Polski. Zeszyt ćwiczeń vol. 1” - powstała w 2021 roku.

Wchodziła w wizualny dialog z reprezentacjami przeszłości konstruowanymi za kulisami widowiska. Tym razem fotograf-badacz skomentuje kolejny wątek – udział w widowisku, w charakterze aktora. Niewielki aparat zamocowany na klatce piersiowej rejestrował wydarzenia sceniczne w trakcie spektakli, wykonując jedno zdjęcie na sekundę.

Rejestracja widowiska z perspektywy „body-worn cameras” dostarczy wglądu w ucieleśnioną interakcję aktora z wydarzeniami wyobrażonej przeszłości Polski – do pewnego stopnia będzie pierwszoosobową relacją z wydarzeń narodowej historii Polski, w których uczestniczył Michał Sita.

TERMINY Historia Polski vol.2 – Michał Sita

  • Miejsce przy Miejscu - filia Ośrodka Postaw Twórczych (Nadodrze)

    • Czwartek 21 wrz
      • 19:30

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także