Finał PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław vs. Fogo Unia Leszno

Finał PGE Ekstraligi: Betard Sparta Wrocław vs. Fogo Unia Leszno

Pierwsze spotkanie wielkiego finału PGE Ekstraligi zaplanowano we Wrocławiu w piątek, 13 września o godz. 20.00. Na Stadionie Olimpijskim dojdzie do pojedynku dwóch najlepszych drużyn sezonu zasadniczego, czyli Betardu Sparty Wrocław i Fogo Unii Leszno.

W rundzie zasadniczej zespół z Wielkopolski dwukrotnie okazał się lepszy od wrocławian. Najpierw na inaugurację obecnego sezonu PGE Ekstraligi wygrał przed własną publicznością 50:40, natomiast przed dwoma tygodniami na Stadionie Olimpijskim pewnie triumfował 55:35. Czy w wielkim finale Betard Sparta zdoła zrewanżować się aktualnym mistrzom Polski, którzy marzą o sięgnięciu po tytuł po raz trzeci z rzędu.

W półfinałach Betard Sparta po przegranym pierwszym meczu z Falubazem Zielona Góra zdołała odrobić straty w rewanżu (42:48 i 56:34), natomiast lesznianie dwukrotnie wysoko pokonali forBet Włókniarz Częstochowę (52:38).

Bilety

W poniedziałek, 9 września o 14.00 rusza przedsprzedaż biletów na piątkowy finał. Bilety w przedsprzedaży tradycyjnie nabywać będą mogli posiadacze karnetów na sezon 2019. Otwarta sprzedaż wejściówek na najważniejszy mecz sezonu rozpocznie się we wtorek, 10 września o godz. 14.00.

Bilety tradycyjnie dostępne będą online oraz w punktach Kolporter i Empik.

Lokalizacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław

Komentarze