wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Organizatorzy zapraszają na Święto Sera i Wina. Jest to kolejna edycja organizowana we Wrocławiu przez Uniwersytet Przyrodniczy.

Do pięknego parku na wrocławskich Pawłowicach ponownie zawitają producenci regionalnych przysmaków, winiarze, serowarzy i amatorzy gotowania. Będzie smacznie, o co zadba m.in. Mateusz Krojenka, finalista 7. edycji programu „MasterChef” i atrakcyjnie, bo w programie każdy znajdzie coś dla siebie.

Najmłodszych zapraszamy na warsztaty z kiszonek oraz sensoryczne. Dzieci będą miały też okazję skomponować własne lunch boxy zawierające smaczne i zdrowe posiłki i nauczą się, jak nie marnować żywności. Dla dorosłych przygotowaliśmy warsztaty winiarskie. To będzie niezwykła podróż po polskiej krainie win i okazja do degustacji lokalnych trunków.

Zaprosimy również do zwiedzania serowarni UPWr, w której poznamy tajniki produkcji sera rzemieślniczego. Ale nie tylko. Będzie to również okazja do przyjrzenia się wyposażeniu serowarni oraz spróbowania świeżo wyprodukowanego twarogu. Dla miłośników sera przygotowaliśmy warsztaty, po których już nikt nie pomyli goudy i stiltona.

Rozstrzygniemy też dwa konkursy: na najlepszy ser i najlepsze wino oraz konkurs kulinarny „Pojedynek mistrzów kuchni”. W tym ostatnim zmierzą się studenci technologii i organizacji gastronomii na UPWr. Uczestnicy święta ocenią sami, kto jest najlepszy. Podczas kiermaszu będzie można spróbować serów i win, kupić chleb, wędliny, czy miody od lokalnych producentów.

Smakoszy z pewnością ucieszy też fakt, że na terenie Centrum Rozwojowo-Edukacyjnego na Pawłowicach znajdzie się strefa food trucków. Będzie można zjeść burgery, corn-dogi, azjatyckie pierożki, frytki, gofry, naleśniki i lody albo napić się aromatycznej kawy czy orzeźwiającej lemoniady.

Dzięki uprzejmości wrocławskiego MPK 23 i 24 września w godz. 10.00 – 16.00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii 151, co ułatwi dojazd do Pawłowic komunikacją miejską.

Szczegółowy program można znaleźć pod tym linkiem.

Miejsce

Zobacz także