Nabór do TIFF Open 2021

Nabór do TIFF Open 2021

TIFF Open to organizowany we Wrocławiu i będący częścią Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival otwarty konkurs dla twórców, wykorzystującym medium fotografii, adresowany zarówno do studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów i freelancerów, początkujących twórców, jak i doświadczonych, mających już dokonania na polskiej i zagranicznej scenie fotografek i fotografów. 

Tym razem autorskie projekty artystyczne nie mają w konkursie narzuconego tematu – ostatni rok był trudny pod wieloma względami, dlatego organizatorzy – TIFF Festival / TIFF Collective – zdecydowali się nie narzucać hasła przewodniego.

Projekty konkursowe

Spośród nadesłanych projektów jury wybierze co najmniej trzy najlepsze cykle, których autorzy zostaną zaproszeni do współtworzenia wspólnej wystawy w ramach 11. edycji TIFF Festival. Wystawa tegorocznej Sekcji TIFF Open czynna będzie od 3 września od 3 października, a zaprezentowana zostanie w galerii Miejsce przy Miejscu 14, filii wrocławskiego Ośrodka Postaw Twórczych. Laureaci konkursu będą także uczestniczyć w spotkaniach autorskich i oprowadzaniach autorskich w czasie trwania festiwalu.

Ponadto Jury wyłoni co najmniej 4 wyróżnione osoby, których prace zaprezentowane zostaną podczas serii spotkań online z ekspertami dla publiczności festiwalu we wrześniu. 

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie TIFF Festival.

Warunki naboru

W ramach naboru do Sekcji TIFF Open zgłosić należy projekt, który nigdy wcześniej nie był prezentowany w formie indywidualnej wystawy. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 maja 2021 r., do godziny 23.59 przez stronę

W razie pytań lub problemów należy skontaktować się z organizatorem pod adresem: open@tiff.wroc.pl. 
Wyniki zostaną ogłoszone do 1 czerwca 2021 na stronie festiwalu oraz na profilu TIFF Festival na Facebooku i Instagramie.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze