Przygoda z macierzyństwem – bezpłatne warsztaty

Przygoda z macierzyństwem – bezpłatne warsztaty

„Przygoda z macierzyństwem" to warsztaty dla wszystkich przyszłych rodziców, po raz pierwszy zorganizowane we Wrocławiu.

Gościem specjalnym będzie Maria Rotkiel, która wyjaśni meandry ciążowych strachów i opowie o swoim doświadczeniu jako szczęśliwej i spełnionej mamy Adasia. Podczas przerwy będziecie mogli porozmawiać z nią indywidualnie.

Przeziębienie w ciąży

Zdrowie mamy i maluszka – razem z doświadczonym lekarzem dr Sylwią Sulimierą-Michalak uczestnicy porozmawiają o przeziębieniu w ciąży i możliwościach skutecznego leczenia, o pierwszych dniach z dzieckiem, dolegliwościach, które są charakterystyczne, i o tych, które mogą niepokoić. Rodzice dowiedzą się, jakich bezpiecznych środków mogą używać i kiedy po nie sięgać. Porozmawiają o profilaktyce i dbaniu o zdrowie całej rodziny, jeszcze zanim choroba wkracza do akcji. W tej części warsztatów warto mieć ze sobą przygotowany notatnik i długopis.

Dr Sylwia Sulimiera-Michalak jest specjalistą medycyny rodzinnej z wieloletnim stażem pracy w podstawowej opiece zdrowotnej, członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej, autorka publikacji w renomowanych czasopismach naukowych. Na AWF we Wrocławiu uzyskała tytuł instruktora aerobiku, instruktora ćwiczeń siłowych i kulturystyki. Jest zaangażowana w promocję zdrowego trybu życia, prawidłowej diety oraz naturalnych metod leczenia.

Badania KTG

Mobilne badanie KTG Pregnabit® – w ciąży bardzo ważna jest kontrola stanu zdrowia dziecka i mamy. Standardowym i często wykonywanym badaniem jest kardiotokografia (KTG), czyli pomiar akcji serca dziecka oraz skurczów mięśnia macicy. Z myślą o pełniejszej profilaktyce pomiędzy wizytami u lekarza opracowano Pregnabit®, telemedyczne rozwiązanie do badania stanu maluszka w brzuszku mamy. Podczas warsztatów przyszłe mamy będą miały możliwość wypróbowania tego urządzenia i posłuchania bicia serduszka swojego maleństwa. Będzie także prelekcja doświadczonej położnej Ewy Wojciech, która opowie o przebiegu ciąży oraz pierwszych chwilach z maleństwem.

Konkursy   

Podczas warsztatów czeka też spora dawka rozrywki – odbędą się konkursy z z nagrodami, odpowiadającymi na potrzeby mamy i dziecka, m.in. od takich firm, jak  Allerco, Pilomax, Trimid.

Wyprawka ciążowa dla każdej uczestniczki – każda mama stoi przed zadaniem wicia gniazda, dlatego skrzętnie zbiera różne potrzebne dla dziecka rzeczy, dlatego organizatorzy przygotowali familijne wyprawki ciążowe, w których znajdą się zarówno kosmetyki do pielęgnacji malucha, jak i inne niespodzianki, które z pewnością przydadzą się w najbliższym czasie.

Udział w warsztatach jest jest bezpłatny, jedyny warunek to rejestracja: http://wciazy.familie.pl/warsztaty

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Hala Stulecia we Wrocławiu

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze