wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. „Mesjasz” Jana Sawki. Warsztaty dla dorosłych

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Warsztaty dla dorosłych w ramach cyklu „Dozwolone od lat osiemnastu”, prowadzenie: Iwona Gołaj Jan Sawka (1946–2012), w młodości związany z kulturą studencką Wrocławia, stworzył wraz z Eugeniuszem Getem-Stankiewiczem i Janem Jaromirem Aleksiunem cenioną w kraju wrocławską szkołę plakatu. Zaproszony przez Centrum Sztuki im. G. Pompidou – wyjechał w 1976 roku z rodziną do Paryża, a następnie na stałe do Nowego Jorku. Jego emigracyjna twórczość odniosła wielki sukces.

Współpracował z opiniotwórczym tygodnikiem „New York Times”, wystawiał w amerykańskich galeriach, projektował scenografię dla nowojorskich teatrów. Jedną z jego najbardziej znanych realizacji jest oprawa plastyczna do cyklu koncertów zespołu Grateful Dead. Do tej samej kategorii dzieł co multimedialne widowisko dla tej popularnej grupy rockowej należy prezentowana – jako dzieło września w Pawilonie Czterech Kopuł – seria szkiców Sawki do niezrealizowanego malarsko-świetlnego spektaklu „Mesjasz”, który miał być integralną częścią Międzynarodowego Festiwalu Oratoryjno-Kantatowego „Wratislavia Cantans” w 1992 roku.

W trakcie warsztatów, inspirując się pomysłami artysty, stworzymy własne projekty dekoracji gmachu Pawilonu Czterech Kopuł. Spotkanie w przestrzeni Pawilonu Czterech Kopuł, wstęp z biletem w cenie 10 zł, zapisy w tygodniu poprzedzającym zajęcia: [email protected] lub 71 712 71 81. Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w spotkaniu.

Miejsce

Zobacz także