Rodzinne warsztaty ceramiczne

Rodzinne warsztaty ceramiczne

Organizatorzy zapraszają na warsztaty ceramiczne, które poprowadzi Dorota Ślepowron-Korwin, autorka wystawy „Karnawał zwierząt” prezentowanej obecnie w Centrum Innowacji Przejście.

Do udziału w warsztatach zachęcamy wszystkich miłośników rzemiosła, zajęć manualnych, sztuki i idei slow-life. Tych, którzy szukają zajęć uczących cierpliwości, rozwijających wyobraźnię i pogłębiających estetyczną wrażliwość. I tych, którzy cenią dobrą zabawę i tematy eko.

Uczestnicy warsztatów poznają tajniki tworzenia ceramicznych wyrobów, zasady pracy z gliną i kolejne etapy produkcji. Pod okiem artystki stworzą swoje własne wyroby, które następnie zostaną poszkliwione i wypalone w piecu ceramicznym. Będzie można je odebrać w Centrum Innowacji Przejście – do 30 maja. Na warsztaty zapraszamy całe rodziny, bowiem ceramika może być wspólną rodzinną pasją o czym opowie pani Dorota Ślepowron-Korwin.

 

Prowadząca:

Dorota Ślepowron-Korwin: absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego – pedagogiki specjalnej (1973). Całe życie zawodowe poświęciła dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami. W 1997 roku powierzono jej kierowanie pierwszą w Polsce szkołą dla dzieci i młodzieży z autyzmem.

W poszukiwaniu metod skutecznej terapii i arteterapii dla swoich podopiecznych, ukończyła kurs I i II stopnia ceramiki artystycznej w Bielsku-Białej, Kurs Terapii Integracji Sensorycznej, Studia Podyplomowe na wrocławskiej ASP. Stworzyła w swojej szkole pracownię ceramiki, która oprócz walorów terapeutycznych dała podopiecznym możliwość budowania pewności siebie, odnoszenia sukcesów w wielu konkursach i odczuwania satysfakcji.

W 2014 roku, po przejściu na emeryturę, po 42 latach pracy zawodowej, miejscem w którym znalazła możliwość realizacji swoich pasji stał się Ośrodek Działań Twórczych „Światowid” i pracownia znakomitego artysty-rzeźbiarza-ceramika Rytisa Konstantinaviciusa.

W piwnicy domu, w którym mieszka, ma malutką pracownię ceramiczną, do której czasami zaprasza dzieci z sąsiedztwa, w której może rzeźbić bez końca…

Szczegóły:

  • Termin: 14 maja 2022
  • Godz.: 11:00-14:00
  • Odbiorcy: dzieci w wieku 7+ wraz z rodzicami; osoby dorosłe
  • Ilość uczestników: 12 osób
  • Koszt: 10 złotych za osobę.

Zapisy są prowadzone przez formularz na stronie pod linkiem.

Lokalizacja

Centrum Innowacji Przejście – filia nr 13 MBP

pl. Teatralny 5,  Wrocław

Komentarze