Gamemusic Festival w NFM. Dla fanów muzyki z gier komputerowych

Zapowiadając sezon 2018/2019 w Narodowym Forum Muzyki dyrektor Andrzej Kosendiak za jedną z najważniejszych imprez, obok występów wielu gwiazd, uznał właśnie Festiwal Gamemusic. Fani ścieżek dźwiękowych do gier komputerowych przez dwa dni (26-27 października) będą mieli szansę posłuchania świetnych koncertów i poznania kompozytorów, którzy stoją za ich ulubionymi utworami.


Ilu jest hobbystów gier komputerowych, pewnie trudno zliczyć, ale wielu z nich zwraca uwagę nie tylko na przebieg wydarzeń, pilnie śledzi też muzykę, bo ona tworzy klimat rzeczywistości, w jakiej osadzona jest akcja.

Herosi symfonicznie

W piątek 26 października, już podczas inauguracji, Orkiestra NFM zagra The Symphony of Heroes, na którą składają się trzy suity, wszystkie autorstwa wychowanego w Kaliforni absolwenta prestiżowego Curtis Institute of Music – Paula Romero, który, jeśli wierzyć biograficznym notkom, pierwszy raz grał z orkiestrą mając 11 lat, a pierwszy utwór skomponował dwa lata później. Zainteresowania muzyczne traktował bardzo poważnie, po Curtis Institute były jeszcze uczelnie w Paryżu i Londynie (Słynna Guildhall School of Music and Drama). Dziś jest znany jako kompozytor dziesiątek ścieżek dźwiękowych, ale te z Heroes należą do najpopularniejszych.   

Gamemusic festival, Festiwal muzyki z gier we Wrocławiu

Gamemusic festival, Festiwal muzyki z gier we Wrocławiu

Koncert / Klasyczna / Jazz
Termin od 26 października 2018 do 27 października 2018

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Kompozytorzy gamemusic we Wrocławiu

Wśród kompozytorów, którzy w ciągu dwóch dni odwiedzą Wrocław i będą obecni podczas koncertów w Narodowym Forum Muzyki są Peter McConnell, autor muzyki do „Grim Fandango” oraz Gareth Coker, spod którego pióra wyszła ścieżka do „Ori and The Blind Forest”. W finale festiwalu obecny będzie Neal Acree, współautor muzyki do „Symphony of the Storm”, a na scenie NFM wspólnie wykonają ją Orkiestra NFM i Chór NFM, łącznie 120 muzyków i wokalistów. Będzie co wspominać!Zgłoś uwagę