Nowe połączenia Flixbusa z Wrocławia

W połowie czerwca ma wystartować nowa trasa Flixbusa z Warszawy do Monachium przez Wrocław. Natomiast pod koniec maja pasażerowie będą mogli z Wrocławia dojechać bezpośrednio do Medyki (do tej pory koniec trasy był w Przemyślu), co ułatwi podróż na Ukrainę.


Dzięki nowej linii z Warszawy do Monachium przez Wrocław będziemy mogli dojechać bezpośrednio nie tylko do stolicy Bawarii ale i do Ingolstadt i Norymbergii. Pierwszy kurs planowany jest na 19 czerwca. Już można kupować bilety, najtańsze jakie znaleźliśmy w systemie kosztują około 90 zł. Podróż trwa około 12 godzin.

N1304 Warszawa – Monachium  

Warszawa – Sieradz – Wrocław – Legnica – Bolesławiec – Zgorzelec – Görlitz – Drezno – Chemnitz – Bayreuth – Norymberga – Ingolstadt – Monachium

Pod koniec maja podróżni ze stolicy Dolnego Śląska będą mogli natomiast skorzystać z wydłużenia trasy dwóch linii z Berlina i Bremy do Przemyśla. Teraz autobusy nr 1360 oraz N1360 będą dojeżdżać aż pod granicę z Ukrainą do Medyki.

Flixbus pochwalił się jeszcze innymi nowościami na lato. Choć nie dotyczą one bezpośrednio Wrocławia to z jedną przesiadką wrocławianie mogą skorzystać np. z połączenia z Krakowa do Splitu. Taka linia sezonowa ma ruszyć 13 czerwca a także linii z Katowic w Pieniny, do Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem. Autobusy kursować będą 7 dni w tygodniu i odjeżdżać będą o godz. 9:15 z Katowic oraz 16:30 ze Szczawnicy. Czas przejazdu między krańcowymi przystankami wynosi 4h30min. Uruchomienie linii planowane jest na 18 czerwca.Zgłoś uwagę