Firlej rozmawia o kulturze z mieszkańcami

- Chcemy, by mieszkańcy poznali nas i powiedzieli, czego od nas oczekują – mówi Sylwia Świerczyńska z Klubu Firlej we Wrocławiu. We wtorek 21 marca rozpocznie się pierwsze spotkanie ekipy Firleja z mieszkańcami osiedla Grabiszyn-Grabiszynek w ramach projektu „Dom Kultury+”.


- Spotykamy się z mieszkańcami, by opowiedzieli nam czego oczekują od osiedlowego domu kultury. Firlej jest klubem muzycznym i nie zmieniamy naszego profilu, ale w czasie, gdy nie ma koncertów można u nas organizować inne aktywności – wyjaśnia Sylwia Świerczyńska.

Na razie nie wiadomo, czego oczekują od Firleja mieszkańcy. Poznaniu ich potrzeb mają służyć spotkania przy stolikach. W planach są cztery spotkania, które odbywać się będą we wtorki. Ostatnie, podsumowujące rozmowy z mieszkańcami, zaplanowano w Centrum Kultury Zajezdnia. Plakaty informujące o wydarzeniu zawisły w bibliotekach i szkołach.

Spotkania: „Firlej Zaprasza” – do dyskusji o kulturze

Spotkania: „Firlej Zaprasza” – do dyskusji o kulturze

Spotkania
Termin od 21 marca 2017 do 11 kwietnia 2017

Miejsce Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Zobacz

- Na pierwsze spotkanie zaprosiliśmy mieszkańców, szkoły, kluby seniora, rady osiedli – opowiada Sylwia Świerczyńska. – Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Nie wiemy jeszcze, czy mieszkańcy chcą spotykać się u nas na zajęciach muzycznych, czy artystycznych. To się dopiero okaże.

„Dom Kultury+” to program Narodowego Centrum Kultury, dzięki któremu mieszkańcy osiedla mogą spotkać się i porozmawiać o swoich oczekiwaniach związanych z działaniem osiedlowego domu kultury. Firlej dzięki temu zdiagnozuje potrzeby kulturalne na osiedlu Grabiszyn-Grabiszynek. Zorganizuje także konkurs na inicjatywy lokalne, aktywizujące mieszkańców.

- Chcemy tworzyć głębsze więzi z mieszkańcami – tłumaczy  Robert Chmielewski, dyrektor ODA Firlej. – Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł na kulturalną imprezę w swojej najbliższej okolicy. Nikt nie musi się martwić, że jest debiutantem w tej dziedzinie, ponieważ na każdym etapie działania może liczyć na pomoc naszego zespołu - dodaje.

Na spotkaniach omawiane zostaną m.in. lokalne problemy z kulturą oraz pomysły na działania zmierzające do ich usunięcia. Zwieńczeniem działań będzie przygotowanie i realizacja projektu kulturalnego, który powstanie podczas spotkań.

Pierwsze spotkanie połączone będzie z otwarciem „Kawiarni sąsiedzkiej” w Firleju, w której będzie można spróbować ciast przygotowanych samodzielnie przez sąsiadów z osiedla.Zgłoś uwagę