Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty 2019. Jakie filmy obejrzymy

19. edycja najciekawszego festiwalu filmowego w Polsce rusza 25 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Na razie poznaliśmy tytuły kilku tegorocznych premier, które, jako pierwsi, obejrzą widzowie Nowych Horyzontów. Do 31 marca kupimy karnet w niższej cenie (350 zł), bilety trafią do sprzedaży na kilka tygodni przed festiwalem. Na razie wiadomo, że bilety wielokrotne 10+ i 20+ zostaną zastąpione pakietami zniżkowymi.

 • festiwal nowe horyzonty 2019

  Kadr z filmu „In Fabric”

 • festiwal nowe horyzonty 2019

  Kadr z filmu „Dzięki Bogu”

 • festiwal nowe horyzonty 2019

  Kadr z filmu „Angelo”

 • festiwal nowe horyzonty 2019

  Kadr z filmu „Greta”


Festiwal już drugi rok szuka sponsora tytularnego (przez lata był nim T-Mobile), bo dzięki wsparciu widzowie obejrzą więcej ciekawych produkcji ze świata, ale skorzystają też kinomani, którzy pokochali darmowe wieczorne projekcje na Rynku, albo czytają publikacje poświęcone filmowi. 

19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Wykład / Wydarzenie kinowe
Termin od 25 lipca 2019 do 4 sierpnia 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Organizatorzy nie zdradzili jeszcze pełnego programu tegorocznego 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, choć znamy już tytuły kilku premier i to filmy, które zdążyły już zelektryzować publiczność międzynarodowych festiwali w Berlinie, Toronto i San Sebastian.

„Dzięki Bogu”, reż. François Ozon

Bardzo przemyślany i konsekwentnie poprowadzony film na wyjątkowo trudny temat – przypadków pedofilii wśród katolickich księży. Bohaterami są dorosłe dziś ofiary księdza z Lyonu. Kiedy po latach duchowny wraca do miasta i rozpoczyna posługę w świątyni dawnego prześladowcę chcą postawić przed sądem skrzywdzeni przez niego mężczyźni. W jednej z głównych ról Melvil Poupaud, który współpracował z François Ozonem m.in. przy filmach „Cza, który pozostał” i „Schronienie”. 

Angelo, reż. Markus Schleinzer

W ubiegłym roku na festiwalu zachwycał film „Zama” Lucrezii Martel – gorzka, ale i niepozbawiona specyficznego humoru historia wypalonego i stęsknionego za rodziną urzędnika w hiszpańskiej kolonii pod koniec XVII wieku gdzieś w Ameryce Południowej. Temat podboju kolonialnego i jego katastrofalnych skutków powraca w „Angelu”, opowieści o czarnoskórym chłopcu, który, jako niewolnik, trafił do XVIII-wiecznego Wiednia. W jednej z głównych ról włoska aktorka Alba Rohrwacher.

„Greta”, reż. Neil Jordan

Reżysera tego thrillera nie trzeba nikomu przedstawiać. Nakręcił „Grę pozorów” i „Śniadanie na Plutonie” oraz „Ondynę”, na planie której Colin Farrell zakochał się w Alicji Bachledzie-Curuś. Teraz Neil Jordan celebruje swoją miłość dla aktorskiego geniuszu Isabel Huppert, a historia Grety, sympatycznej (na pierwszy rzut oka) i roztargnionej starszej Pani, która gubi w metrze torebkę. Znajduje ją młoda kelnerka Frances (Chloë Grace Moretz) i jest na tyle grzeczna oraz naiwna, że oddaje zgubę. Reszty dowiemy się w kinie. Szalony śmiech Huppert w trailerze zapowiada ciekawe doznania.

„In Fabric”, reż. Peter Strickland

Trailer wygląda nad wyraz zachęcająco i demonicznie, gdy Fatma Mohamed oferuje głównej bohaterce (w tej roli Marianne Jean-Baptiste znana z „Sekretów i kłamstw” Mike'a Leigh) piękny czerwony materiał na zabójczą sukienkę. Dosłownie! Krytycy wychwalają film Stricklanda jako hołd dla kina grozy lat 70. i twórczości Daria Argenta. 

Karnety na Nowe Horyzonty

Do 31 marca kupimy karnety w cenie 350 zł (dla posiadaczy Karty Przyjaciół Kina Nowe Horyzonty za 335 zł), potem będą droższe o 40 zł. Bilety (cen jeszcze nie podano) trafią do sprzedaży tuż przed festiwalem, wtedy podany też zostanie kalendarz projekcji i ujawnione wszystkie filmy. Szczegóły zakupu i regulamin na stronie MFF Nowe Horyzonty.Zgłoś uwagę