Zamień cztery na dwa kółka [BIULETYN WROCLAW.PL]

W tym numerze biuletynu zachęcamy do poruszania się po Wrocławiu bez użycia samochodu. 16 września rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Zapraszamy również na piknik rodzinny z Zielonym Wrocławiem przy Żabiej Ścieżce na Przedmieściu Oławskim. Będzie tam czekało wiele atrakcji z nagrodami. Rozmawiamy też z wędkarzem Kacprem Wołejszo, który opowiada, jakie ryby można złowić w Odrze.

Paulina Czarnota | 17 września 2021

Pobierz biuletyn w formacie pdf

Zostaw samochód dla własnego zdrowia

Klinika Rowerowa, darmowa środa na przejazdy tramwajami i autobusami czy wędrująca wystawa „ROWEREM od zawsze. Przedwojenna rowerowa historia Wrocławia”. Tak w skrócie prezentuje się program tegorocznego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Uwaga wrocławianie – w środę, 22 września, nie kasujemy biletów.

Czytaj na s. 10-11

Dzień Trójkąta 2021, naprawa rowerów, got. Jerzy Wypych

Weź udział we wrocławskim Święcie Rzemiosła

Ostatni weekend września będzie należeć do lokalnych rzemieślników i rękodzielników. Od 24 do 26 września, w czterech lokalizacjach nieopodal Rynku, odbędą się kiermasze oraz bezpłatne warsztaty i pokazy.

Czytaj na str. 4

Rozkopią Hallera, ale zrobi się tam ciszej

Około trzech miesięcy ma potrwać remont torowiska położonego między jezdniami al. Hallera na odcinku Powstańców Śląskich – Mielecka. Rozpoczęcie prac przewidziane jest na 25 września. Sprawdź rozkład jazdy tramwajów.

Czytaj na str. 6

Zielone torowisko w al. Hallera, wizualizacja

Wydłuża się Promenada Krzycka

Oddano do użytku nowy odcinek trasy dla pieszych i rowerzystów, zwany oficjalnie ciągiem pieszo-rowerowym. Mierzy dokładnie 1340 m i prowadzi od ulicy Borowskiej do ulicy Bardzkiej. Koszt tej inwestycji zamknął się w kwocie 2,8 miliona złotych.

Czytaj na s. 7

Promadana Krzycka, dyr. Biura Zrównoważonego Transportu, Monika Kozłowska-Święconek

Uwaga! Rośnie liczba miejsc w przedszkolach

Z niemal 1400 nowych miejsc w przedszkolach publicznych będzie można skorzystać w tym roku we Wrocławiu. Możliwe jest to dzięki budowie nowych placówek i rozbudowie już istniejących. W których rejonach urząd otwiera przedszkola, a do których już można zapisać dziecko?

Czytaj na s. 9

Przedszkole ul. Dobra, Wrocław

Myślę, więc nie śmiecę: posprzątaj okolicę

W trzeci weekend września na całym świecie odbywa się międzynarodowa kampania pn. „Sprzątanie Świata”. Chodzi o to, by poprzez sprzątanie uświadamiać o zagrożeniach, jakie płyną z zaśmiecania Ziemi. Miejska spółka Ekosystem zachęca, aby lokalnie dołączyć się do akcji.

Czytaj na s. 12

Sprzątanie śmieci w lasach

Żabia Ścieżka: piknik z nagrodami dla całej rodziny. Nie przegap soboty z Zielonym Wrocławiem

Przyjdź w sobotę (25 września) na zielony piknik przy Żabiej Ścieżce na Przedmieściu Oławskim i spędź czas na grach, zabawach, konkursach z cennymi nagrodami i poznawaniu wrocławskiego środowiska naturalnego razem z Departamentem Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz partnerami wydarzenia: Hydropolis, Strażą Miejską, ZZM, Ekosystemem, Fundacją OnWater, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej.

Czytaj na s. 14

Zabawa na placu, piknik sportowy

Taekwon-do uprawia dla adrenaliny, nad Odrę idzie odpocząć i zobaczyć się ze znajomymi… okazami

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”. Wrocławianin Kacper Wołejszo zgodnie z myślą Konfucjusza oddaje się dwóm pasjom – zawodowo i pozazawodowo. Pracuje w sklepie wędkarskim Krokodyl przy ul. Tęczowej. Wywodzi się z Wrocławskiego Sportowego Klubu Taekwon-do. Trener metody stójkowej. Jako zawodnik stoczył wiele pojedynków w formule TKD. Od zawsze wycisza się nad wodą. Poznajcie TKD Fisha.

Czytaj na s. 15

Wrocławianin Kacper Wołejszo, wędkarz z sumem złowionym w Odrze

A ponadto:

 • Budżet Wrocławia po pierwszym półroczu
 • Spisz się w weekend – wrzesień się kończy
 • Służba Celno-Skarbowa zaprasza w swoje szeregi
 • Dni otwarte Zajezdni Popowice – zobacz program
 • Wrocławskie Mieszkania wymieniają ogrzewanie
 • Nowy pomysł na targ przy ul. Skoczylasa
 • Dolnośląski Festiwal Nauki cały online
 • Psia miłość przez internet – adoptuj przez aplikację
 • Premiery teatralne na początku sezonu
 • Literacka nagroda Angelus 2021: finaliści
 • „Tanie granie” – miasto wspiera kluby
 • Ruchome murale na Nadodrzu
 • Spotkajmy się nad Odrą
 • Wrocławska Krzyżówka

Gdzie dostać biuletyn