Trasy rowerowe we Wrocławiu na majówkę 2021

Majówka to świetny czas na aktywny wypoczynek. Jeśli planujecie ruszyć na wyprawę rowerową, to Wrocław i jego okolice dają rowerzystom wiele ciekawych możliwości. Zobacz, gdzie warto wybrać się rowerem na majówkę. Majówka 2021: propozycje dla rowerzystów. Trasy rowerowe we Wrocławiu i okolicy.

Joanna Leja | 28 kwietnia 2021

We Wrocławiu i jego okolicach rowerzyści mają w czym wybierać. Trasy rowerowe cały czas są rozbudowywane. Przed weekendem majowym warto zaplanować trasę. Oto  kilka podpowiedzi, gdzie wybrać się na przejażdżkę. To sprawdzone i chętnie wybierane trasy.

Czytaj też: Najnowsza wersja rowerowej mapy Wrocławia [PDF]

Wielka Wyspa i Park Szczytnicki

Jeśli planujecie spokojną przejażdżkę wśród zieleni, to wybrać się w okolice ZOO.

Trasa jest bardzo łatwa i pokonanie jej jest możliwe każdym rowerem. Nie przecinają jej ulicę, dlatego to propozycja jest dobra dla rodzin z dziećmi. Pętla wokół Wyspy ma ok. 13 km, a jej pokonanie nie powinno wynieść więcej niż godzinę.

Czytaj też: Majówka 2021: Poznaj ciekawe miejsca poza Wrocławiem

Majówka 2021

Majówka 2021

Eventy
Termin od 30 kwietnia 2021 do 3 maja 2021

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Jednak warto zarezerwować sobie więcej czasu na podziwianie widoków oraz na odwiedzenie ZOO, Parku Szczytnickiego, terenów wystawowych obok Hali Stulecia, czy Wyspy Opatowieckiej.

Czytaj też: Majówka 2021 we Wrocławiu

Kierunek Park Wschodni

Z okolic ZOO warto ruszyć do Parku Wschodniego. Na drugą stronę Odry przejedziemy Kładką Zwierzyniecką, potem jest kawałek do Krzywej Grobli, a za Kładką Siedlecką krótki odcinek wertepów. I już Park Wschodni, w którym czekają na nas uroki przyrody.

Droga rowerowa na Krzywej Grobli łączy się z odcinkiem planowanym do budowy w ramach Alei Wielkiej Wyspy (od Armii Krajowej i Krakowskiej do Kładki Siedleckiej) oraz z ulicą Rakowicką i dalej przez Kładkę Zwierzyniecką połączy się z Wielką Wyspą.

Rowerem po wrocławskich parkach

Trasa parkowa prowadzi przez najładniejsze i największe parki oraz obszary leśne we Wrocławiu. Na rowery wsiadamy w Parku Zachodnim. Oczywiście można sobie skrócić wycieczkę i ograniczyć ją do jazdy po ścieżkach jednego z parków. 

Tereny Wodonośne - Grądy Odrzańskie

To obszar położony w części południowo-wschodniej Wrocławia, w granicach administracyjnych miasta zajmuje teren o powierzchni ok. 882 hektarów. Leży w widłach koryt dwóch rzek: Odry (w części wschodniej obszaru) i Oławy (w części zachodniej). Jest tu rozbudowana sieć ścieżek leśnych różnego rodzaju, od szerokich duktów, przez węższe leśne szlaki, aż po bardziej wymagające szlaki. Po drodze napotkamy liczne jeziorka, rozlewiska i groble nadają trasie niesamowity charakter. 

Do Grądów najłatwiej dotrzeć, kierując się wałami od strony Opatowic, od strony Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - zjazd przy rzece Oławie, lub od strony miejscowości Kotowice. Można też wyruszyć z wrocławskiego Brochowa. Na taką przejażdżkę trzeba zaplanować ok. 4 godzin.

Czytaj też: Grądy w Dolinie Odry

Na południe Wrocławia

Warto przetestować nową trasę rowerową, która łączy Wrocław z Bielanami. Jeśli rozpoczniemy rajd z Parku Południowego, będzie to raczej krótka przejażdżka, ale można ją połączyć z piknikiem w Parku Południowym lub Klecińskim.

Rowerem można zwiedzić tak naprawdę cały Dolny Śląsk. Wystarczy tylko wyznaczyć kierunek i przygotować rower na dłuższą trasę. Południe regionu to trasy dla bardziej doświadczonych cyklistów, północ - Kocie Góry, okolice Trzebnicy, Milicza i Prusic to trasy na rajdy dla młodszych i mniej wprawionych rowerzystów.