Park kulturowy - pierwsze mandaty za reklamy

Straż miejska wobec osób naruszających przepisy Parku Kulturowego „Stare Miasto” we Wrocławiu, od 23 kwietnia do 3 czerwca 2015 roku, musiała wręczyć 42 mandaty. 

  • Straż miejska we Wrocławiu

    Straż miejska we Wrocławiu


– Strażnicy na terenie parku kulturowego prowadzą działania praktycznie codziennie i muszę podkreślić, że spotykamy się z dużą aprobatą naszych działań – mówi Waldemar Forysiak, naczelnik oddziału I straży miejskiej we Wrocławiu. – Nie chodzi nam o to, by nakładać mandaty, chcemy przede wszystkim osiągnąć efekt poprawy estetyki w naszym mieście, dlatego głównie pouczamy i ciągle edukujemy mieszkańców i przedsiębiorców w tej części miasta – dodaje Forysiak.

Po interwencji strażników miejskich zostały usunięte 33 reklamy, które wisiały nielegalnie (w tym jedna „migająca”). W sprawie „migających” reklam zostało wszczętych 16 postępowań.

Dodatkowo w granicach parku były nielegalnie zostawione cztery pojazdy z reklamami, w tym jeden samochód i trzy rowery – wszystkie zostały usunięte.

Najwięcej mandatów zostało wystawionych za nielegalny handel. – Największy problem jeśli chodzi o handel mamy w okolicach pl. Dominikańskiego – Przejścia Winogronowego. Problemem jest sezonowa sprzedaż truskawek ale także jeden pan, który sprzedaje tam nakrycia głowy – on otrzymał już mandat kilka razy – wylicza Waldemar Forysiak. Za nielegalny handel straż miejska wystawiła prawie 40 mandatów w wysokości 5200 zł. Skierowano w tej sprawie także cztery wnioski do sądu.

Mandaty wystawione zostały także za rozdawanie ulotek, chociaż w tym przypadku działały głównie pouczenia.

Przypomnijmy, że przepisy uchwały dotyczące Parku Kulturowego „Stare Miasto” we Wrocławiu weszły w życie 23 kwietnia 2015. Więcej informacji o parku kulturowym w naszym serwisie specjalnym.Zgłoś uwagę