Duże wzmocnienie Śląska. Nowy skrzydłowy we Wrocławiu

Bartłomiej Pawłowski dołączył do Śląska Wrocław. Skrzydłowy, ostatnio występujący w tureckim Gaziantep FK, związał się z klubem trzyletnią umową.

  • fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)


- Jestem szczęśliwy, że trafiłem do Śląska. Duże wrażenie robi na mnie pomysł na grę drużyny, jak i plan jej rozwoju. Wiem, że we Wrocławiu realizowany jest bardzo ambitny projekt i cieszę się, że mogę być teraz jego częścią. Od pierwszego treningu chcę dawać z siebie sto procent i pomóc zespołowi – mówi nowy zawodnik WKS-u.

149 meczów w ekstraklasie, 20 goli

Pawłowski w polskiej ekstraklasie rozegrał 149 meczów, w których strzelił 20 goli. W swojej ekstraklasowej karierze reprezentował barwy Jagiellonii Białystok, Widzewa Łódź, Lechii Gdańsk, Zawiszy Bydgoszcz, Korony Kielce i Zagłębia Lubin. Ostatnio grał w lidze tureckiej, w Gaziantep FK, gdzie w osiemnastu spotkaniach strzelił jednego gola i odnotował dwie asysty.

- Bartek przychodzi do Śląska, aby wzmocnić naszą siłę ofensywną. Ma spore doświadczenie w Ekstraklasie i jest zawodnikiem, który potrafi zdobywać bramki, asystować i w pojedynkę rozstrzygnąć losy meczu. Od początku był dla nas pierwszym wyborem na tej pozycji. Wykazaliśmy się cierpliwością i cieszymy się, że Bartek do nas dołączył – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Ósmy transfer WKS-u

Bartłomiej Pawłowski jest ósmym polskim piłkarzem, który trafił do Śląska Wrocław w letnim okienku transferowym. Wcześniej pozyskano Patryka Janasika, Rafała Makowskiego, Fabiana Piaseckiego, Mateusza Praszelika, Waldemara Sobotę, Michała Szromnika i Marcela Zyllę.

W zielono-biało-czerwonych Pawłowski barwach będzie występował z numerem 10 na koszulce.

Kolejny mecz Śląska odbędzie się w sobotę - 12 września - o godzinie 20. Rywalem WKS-u będzie Lech Poznań.Zgłoś uwagę