Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej przy ul. Hubskiej

Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej przy ulicy Hubskiej. Droga ma prowadzić od skrzyżowania z ul. Glinianą do ul. Kamiennej, wzdłuż fragmentu ul. Bardzkiej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. To ważny fragment wrocławskich tras rowerowych, na który czekało wielu rowerzystów.

  • Droga rowerowa ul. Hubska fot. T.Hołod/redakcja www.wroclaw.pl


Trasa rowerowa przy ul. Hubskiej ma mieć 725 metrów, połączy ul. Glinianą z ul. Armii Krajowej. Dodatkowo będzie to wygodne połączenie rowerowe w kierunku Jagodna oraz centrum miasta.

– Ta inwestycja nie zostanie zbudowana kosztem węższej jezdni. Poza ścieżką dla rowerów powstaną przejazdy dla jednośladów. Zostaną wyznaczone też nowe przejścia dla pieszych i poprawimy stan nawierzchni chodników z wykonaniem nasadzeń – wymienia Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Czytaj też: WROwerowy poradnik - jak wybrać rower?

W ramach inwestycji powstaną nowe przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych fot. T.Hołod/redakcja www.wroclaw.pl

– Uzupełniamy brakującą infrastrukturę rowerową po zachodniej stronie ulicy Hubskiej na odcinku od Glinianej do Kamiennej. Jest to jedna z głównych tras rowerowych ze Studium Wrocławia - codziennie podczas popołudniowego i porannego szczytu przejeżdża nią kilkaset osób. Dzięki nowej inwestycji osoby jadące rowerem od centrum w stronę Gaju nie będą musiały przejeżdżać na wysokości ul. Glinianej na drugą stronę i tam kontynuować jazdy dwukierunkową trasą. Zamiast tego będą mogły jechać po zachodniej stronie na wprost w kierunku Armii Krajowej. To skróci czas, który do tej pory traciliśmy na sygnalizacji świetlnej – podkreśla Ula Jagielnicka, Zespół ds. Mobilności Aktywnej.

fot. T.Hołod/redakcja www.wroclaw.pl

– Z przeprowadzonego ostatnio na tym fragmencie badania ruchu wynika, że 3/4 jadących tamtędy rowerzystów decyduje się już teraz na kontynuowanie jazdy na wprost, zatem ta inwestycja umożliwi zdecydowanie bardziej intuicyjną i wygodną jazdę. Mamy też nadzieję, że nowa trasa zachęci do przesiadki na rower kolejnych mieszkańców Wrocławia. Szacujemy, że w jej zasięgu, czyli w odległości 5-10 minut, znajdzie się 62 tysiące wrocławian – dodaje Jagielnicka.

Czytaj też: Przy Dworcu Wrocław Główny powstanie nowa droga rowerowa

Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych, jej wykonawcą jest firma BRUKPOL s.c., na ukończenie prac spółka ma 9 miesięcy.

fot. T.Hołod/redakcja www.wroclaw.plZgłoś uwagę