4. Zrelaksuj się na dachach i pod chmurką we Wrocławiu w sierpniu [NOWY BIULETYN JUŻ NA MIEŚCIE]
Na zdjęciu kobieta i mężczyzna w czarnych koszulkach i ciemnych okularach w tanecznej pozie. Oleksandr Poliakovsky

Koncerty, tańce i potańcówki, podziwianie zachodów słońca i joga w parku. Propozycji na krótszą lub dłuższą chwilę odprężenia zebraliśmy całą listę. Wybór należy do Was. Poza tym piszemy, jak Polska została mistrzem świata w żużlu. Podajemy wskazówki, jak walczyć z komarami na działce, w ogrodzie i na balkonie. Do tego rozmowa z ekspertką o tym, dlaczego potrzebna była przebudowa ul. Ślęzoujście, żeby Wrocławiowi nie zagroziła powódź.

biuletyn-wroclaw-pl-Nr 29-142-2023.pdf from Wroclaw
Zrelaksuj się na świeżym powietrzu - zachęcamy i przedstawiamy propozycje wydarzeń muzycznych w sierpniu i na początku września. Poza tym: Polska mistrzem świata na żużlu dzięki Sparcie Wrocław, rady dla działkowców, jak walczyć z komarami, rozmowa z ekspertką o Wrocławskim Węźle Wodnym. Co jeszcze? Przeczytajcie sami.

Tramwaj wodny we Wrocławiu się nie opłaca

Wolno, drogo, bez dużego zainteresowania mieszkańców. Takie są wyniki symulacji firmy, która na zlecenie UMW wykonała analizę kosztów i korzyści wprowadzenia tramwaju wodnego. Ale Wrocław nie rezygnuje z wykorzystania potencjału rzek.

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Parada jednostek pływających na Odrze z okazji Dnia Marynarza Rzecznego, Wrocław, lipiec 2023 - na zdjęciu kilka łódek OLEKSANDR POLIAKOVSKY

Działkowiczu, od ciebie zależy liczebność komarów

Masz ogród działkowy albo jesteś właścicielem domu jednorodzinnego? Sprawdź, czy masz niezarybione oczka wodne lub brudny basen i ogranicz liczbę komarów we Wrocławiu. W ramach kampanii „Komar nie siada” przypominamy, jak radzić sobie z tymi insektami i jakie są działania miasta dotyczące odkomarzania.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Na zdjęciu komar wkłuwający się w skórę człowieka PEXELS.COM
Na zdjęciu komar wkłuwający się w skórę człowieka

Rozkopane Piłsudskiego/Świdnicka: 9 objazdów

Od 29.07 torowcy wymieniają krzyżówkę torów u zbiegu ulic Piłsudskiego i Świdnickiej. Następnie zajmą się rozjazdami, którymi tramwaje jadące od strony ul. Powstańców Śl. skręcają w Piłsudskiego w kierunku dworca. Poza wymianą, tory zostaną od siebie oddalone tak, aby pojazdy mogły się mijać na łuku.

Czytaj na s. 6

Powiększ obraz: Wizualizacja pętli autobusowej przy ul. Kajdasza, obok której będzie mieścił się parking typu Park&Ride wiz. BBKS-PROJEKT

Dzięki nowemu Ślęzoujściu nie grozi nam powódź

O przebudowie Ślęzoujścia i zabezpieczeniu miasta przed wielką wodą – mając prognozy, a nie stojąc po kostki w wodzie – z Anną Wołoszyn, główną specjalistką ds. Wrocławskiego Węzła Wodnego i ochrony p.powodziowej w Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wrocławia, rozmawia Karolina Misztal.

Czytaj na s. 8

Powiększ obraz: Na zdjęciu Anna Wołoszyn z Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wrocławia TOMASZ HOŁOD

Zrelaksuj się we Wrocławiu na dachu i pod chmurką

Wróciliście już z urlopu i sierpień spędzicie we Wrocławiu? Czekacie na urlop, bo zaplanowaliście go dopiero na wrzesień? A może nigdzie nie chcecie wyjeżdżać, ale chętnie byście się jednak rozerwali. Lato w mieście to ogrom wydarzeń na świeżym powietrzu: tańce, relaks przy muzyce i ładnym widoku. Albo odrobina uspokajającej ciało i duszę jogi. Zobaczcie, co dla Was zebraliśmy.

Czytaj na s. 10-11

Powiększ obraz: Na zdjęciu tańczący ludzie na pl. Wolności podczac potańcówki Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego TOMASZ HOŁOD

Magia Janowskiego dała złoty medal!

Biało-czerwoni wygrali żużlowy mundial. W zawodach Drużynowego Pucharu Świata zawodnicy trenera Rafała Dobruckiego pokonali Brytyjczyków, Duńczyków i Australijczyków. Losy turnieju rozstrzygnął pasjonujący ostatni wyścig, w którym Maciej Janowski przywiózł za plecami Brytyjczyka Roberta Lamberta.

Czytaj na s. 19

Powiększ obraz: Na zdjęciu radość z wygranej drużyny polskiej reprezentacji Pocharu Świata na żużlu TOMASZ HOŁOD

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

WOJSZYCE I JAGODNO: Od września nowa linia autobusowa 310

Aby zapewnić dzieciom dojazd do szkoły przy ul. Asfaltowej, zostanie uruchomiona 4 września linia autobusowa 310, która będzie kursowała w dni szkolne pomiędzy Jagodnem a Wojszycami. Nowe przystanki autobusowe pojawią się przy wejściu do szkoły.

Czytaj na s. 12

PSIE POLE: Roztańczone wakacje – spełnili swoje marzenia

Mięta, bazylia, oregano, lawenda, kocimiętka, szałwia... Wszystkie rośliny można obejrzeć, Sześciolatki i siedmiolatki z Przedszkola nr 106 im. Bechlerowej przy ul. Sycowskiej we Wrocławiu wielkim wydarzeniem zakończyły rok szkolny 2022/23, który trwał u nich do końca lipca. Ostatni miesiąc przygotowywały się do występu. I dały show!

Czytaj na s. 12

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Restauracje postawią na smaki regionu
  • Masz czas? To z Fundacją Śląska w piłkę grasz!
  • Warto konsultować, bo z tego są... ładne podwórka
  • Most Zwierzyniecki odsłonił połowę swego uroku
  • Wrocławski aquapark jest najtańszy w Polsce
  • HITSTORIE Rozwścieczony tłum ruszył na ratusz z toporami
  • Zbierz tonę makulatury, a uratujesz życie 17 drzew
  • Jak Rita z Amazonii znalazła dom we Wrocławiu
  • Wrocław seniorów wita, o kapelusz i muszkę pyta
  • „Wojna światów”, kino letnie i co jeszcze?
  • SPORT Borys: Na zagranicę jeszcze mam czas
  • Wrocławska Krzyżówka