wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Szczęśliwe dni w Polsce – zbiórka na wakacyjny wypoczynek dla dzieci z Ukrainy

Od prawej: Oksana Kutsko, Anastasiia Krasheninnikova, Ołena Vorovczenko

Po raz kolejny Fundacja „Ptach” organizuje letni obóz dla dzieci - przesiedleńców z Ukrainy. Wolontariusze chcą zaprosić do Wrocławia grupę dzieci z terenów dotkniętych konfliktem. Wakacyjny obóz rozpocznie się w lipcu, ale organizatorzy szukają funduszy na pokrycie kosztów wypoczynku.

Reklama

W ubiegłym roku „Ptach” zorganizował wakacyjny odpoczynek dla 11 dzieci, przesiedleńców ze wschodniej Ukrainy. Więcej czytaj tutaj.

W tym roku podnoszą poprzeczkę – zapraszają 13 dzieci, przesiedleńców z Donbasu, w tym również 4 podopiecznych z niepełnosprawnościami.

– Nie jest nam obojętny los  tych, którym potrzebna jest pomoc dlatego przede wszystkim pomagamy dzieciom. Chcemy pokazać im, że przyszłość może być lepsza  – mówi  Ołena Vorovczenko.

Fundacja zaplanowała już odpoczynek. Goście odwiedzą m.in. Gromadkę w powiecie Bolesławieckim, we Wrocławiu będą mieli zorganizowane zajęcia, dzięki pomocy Urzędu Miejskiego odwiedzą m.in. zoo czy Hydropolis.

– Do pomocy potrzebujemy nie tylko pieniędzy, ale też wolontariuszy – ludzi otwartych, chcących podzielić się swoim czasem i energią – dodaje Oksana Kutsko.

 

Fundacja Ptach

To cztery dziewczyny i jeden chłopak. Chociaż sami przyjechali do Wrocławia, do nowej dla nich rzeczywistości i nowych wyzwań , chcą pomagać innym. Organizują zbiórki niezbędnych rzeczy czy pomoc humanitarną, która trafia do sierocińców i przedszkoli na wchodzie Ukrainy.

W ubiegłym roku dziewczyny skupiły się na pomocy rodzinom przesiedleńców ze wschodu Ukrainy. Ich podopieczni byli zmuszeni opuścić swoje domy ze strefy działań zbrojnych i przenieść się w spokojniejsze rejony. Na wschodzie zostawili cały dobytek; teraz próbują układać swoje życie na nowo, często w bardzo ciężkich warunkach.

Zbiórka na organizację letniego wypoczynku dla dzieci prowadzona jest tutaj

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama