4. Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023 [GDZIE, KIEDY]
Lekarz badający pacjentkę / zdjęcie ilustracyjne mat. pras.
Lekarz badający pacjentkę / zdjęcie ilustracyjne

W sobotę (9 września) rusza 14. edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. To bezpłatna kampania zdrowotna, promująca zdrowy styl życia, która odbędzie się pod CH Magnolia Park, przy ul. Legnickiej. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych, specjalistycznych porad, wykładów i warsztatów, a także zrelaksować się podczas sąsiedzkiej potańcówki.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023

W myśl hasła „Więcej zdrowia, więcej życia!”, przestrzeń przed CH Magnolia Park (ul. Legnicka 58) wypełni się atrakcjami skierowanymi do wszystkich osób, które cenią sobie zdrowy tryb życia, ruch na świeżym powietrzu, naturalną żywność i dobrą muzykę.

Na miejscu będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz skorzystać z porad psychologicznych, dietetycznych i diabetologicznych. Przez cały dzień dostępny będzie również cytobus, a eksperci będą uczyć zasad pierwszej pomocy i inspirować do zdrowego stylu życia.

Chcemy, by wrocławianki i wrocławianie mogli z nami spędzić sobotni, wrześniowy dzień w aktywny i zdrowy sposób, jednocześnie korzystając z oferty badań profilaktycznych, spotkań i wykładów w obszarze profilaktyki zdrowotnej.
Joanna Nyczak, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia

Oprócz tego, organizatorzy przygotowali ciekawe warsztaty i zajęcia dla różnych grup wiekowych. Dzieci nauczą się robić lemoniadę, będzie można pospacerować ścieżką sensoryczną, a także wziąć udział w wielopokoleniowej potańcówce.

Do tegorocznej edycji swój udział zgłosiło ponad 40 wystawców. Wśród nich m.in. Wrocławskie Centrum Zdrowia, Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Wrocław Centrum, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ochotnicza Straż Pożarna – Grupa Ratownictwa Specjalistycznego „STARÓWKA”, Fundacja „NON LICET”, Fundacja „Pokonać Endometriozę”, Synexus Polska, Fundacja „Polska Górom!”, Polskie Stowarzyszenie Osób z Nadciśnieniem Płucnym i Ich Przyjaciół, Fundacja W Związku z Rakiem, Centrum Kardiologiczne „Pro Corde” oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Powiększ obraz: plakat Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia mat. pras.
plakat Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia

Gdzie i kiedy Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia?

Udział we wszystkich badaniach i konsultacjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Wystarczy przyjść w godz. od 10:00 do 18:00. Z uwagi na otwarty charakter wydarzenia o udziale decyduje kolejność zgłoszeń przy poszczególnych stoiskach.

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia 2023 organizowane są przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z Fundacją Ładne Historie oraz Centrum Handlowym Magnolia Park. Kampania finansowana jest ze środków Gminy Wrocław.