4. Załóż okulary do wirtualnej rzeczywistości i zobacz, jak po atakach Rosji wygląda Ukraina [ZDJĘCIA Z WYSTAWY]
Kobieta w okularach do wirtualnej rzeczywistości stoi między dwiema dużymi tablicami informacyjnymi  Oleksandr Poliakovsky

Do poniedziałku 17 kwietnia można jeszcze oglądać wystawę „Through the war”, na której pokazano zniszczone przez Rosjan ukraińskie miasta. Wykorzystana na wystawie technologia wirtualnej rzeczywistości pozwala bezpośrednio odczuć ogrom zniszczeń.

Organizator wystawy, Fundacja Ukraina, przygotował pięć stoisk do oglądania wirtualnej panoramy. Obrazy dokumentują zniszczenia wojenne w Ukrainie. W pomieszczeniu rozstawione są też plansze informacyjne z opisami zniszczeń w poszczególnych miastach.

Na wystawie można też nabyć – za dowolną kwotę – naklejki i naszywki wyrażające solidarność z walczącą Ukrainą. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie 67. jednostki wojskowej, rodzin żołnierzy oraz dzieci wojny.

Panele dyskusyjne z żołnierzami

Wystawa „Through the war” była okazją do trudnych dyskusji o tym, czy nadal powinniśmy pomagać Ukrainie oraz rozważań, dlaczego ponad 15 narodowości walczy w Ukrainie z Rosją. Prelegentami byli ukraińscy żołnierze, którzy dzień po wystawie wrócą do Ukrainy, aby dołączyć do walk.

Wystawę „Through the war” można oglądać do poniedziałku 17 kwietnia w Studio UANITED Rynek 60. Wstęp bezpłatny.