wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zakończenie roku szkolnego 2017/18. Od dziś wakacje!

fot. Patryk Załęczny, zakończenie roku w SP nr 1 we Wrocławiu

Rok szkolny 2017/2018 to pierwszy rok ośmioletniej szkoły podstawowej, którą w piątek 22 czerwca ukończyło 35 033 uczniów. Ponadto, na wakacje wybrało się 2876 gimnazjalistów oraz 16 706 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Za nimi uroczyste apele i akademie, rozdanie świadectw i pożegnania z kolegami i koleżankami. Przed nimi – dwa miesiące upragnionych wakacji.

Reklama

Jedynie maturzyści, których w tym roku we Wrocławiu było ponad 5100 wakacje rozpoczęli już w maju, tuż po napisaniu egzaminu dojrzałości.

– Serdecznie witam wszystkich, którzy zebrali się, aby uroczyście pożegnać ten rok szkolny. To w szczególności ważny moment dla uczniów, którzy po raz pierwszy odbierają swoje świadectwa. Mam nadzieję, że szkolne przygody na długo pozostaną w waszej pamięci. Nauka wymaga od każdego z was wielu wyrzeczeń, poświęceń i twardego charakteru. Jednak liczę na to, że satysfakcja z odniesionych sukcesów pomaga w trudnych chwilach. Gratuluję wszystkim, także nauczycielom, dzięki którym nasza szkoła staje się przyjazna uczniom, a edukacja odbywa się na najwyższym poziomie. Życzę dobrego odpoczynku, wspaniałych wakacji i nabrania sił na nowy rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu – mówiła w czasie uroczystego apelu Anna Piekara, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrocławiu.

Warto podkreślić, że w minionym już roku szkolnym 2017/2018 swoją działalność we Wrocławiu rozpoczęły trzy placówki.

Od 1 września uczniowie mogli uczęszczać do Liceum Ogólnokształcącego nr XVI przy ul. Reja 3 oraz do Branżowej Szkoły I stopnia nr 12 w Zespole Szkół Logistycznych przy ul. Dawida. Ponadto swoją działalność rozpoczął internat Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogólnokształcących przy ul. Racławickiej. Co więcej, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 miniony rok szkolny zainaugurował w nowym budynku przy ul. Kuronia.

– Minęło 16 lat odkąd Rafał Dutkiewicz został prezydentem Wrocławia. Trzeba przyznać, że przez ten czas nasze miasto zmieniło się nie do poznania, a w szczególności edukacja. To ta dziedzina, w którą prezydent włożył naprawdę wiele serca – dodał na apelu kończącym rok szkolny 2017/2018 w SP nr 1 przewodniczący Komisji Edukacji Bohdan Aniszczyk.

Nowa reforma w szkołach podstawowych

W tym roku we Wrocławiu funkcjonowało 78 szkół podstawowych, w tym 8 szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjum oraz 15 szkół podstawowych, do których włączono gimnazjum. W roku szkolnym 2017/2018 utworzonych zostało aż 1578 oddziałów klas, w podziale na edukację wczesnoszkolną oraz edukację w klasach IV-VII. Co ciekawe, w zakończonym roku szkolnym w kilku wrocławskich szkołach podstawowych po raz pierwszy funkcjonowały klasy dwujęzyczne (klasy siódme).

Przed nami także kilka zmian. Od 31 sierpnia 2018 r. Gimnazjum nr 3 zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 96 przy ul. Krakowskiej, Gimnazjum nr 29 stanie się Szkołą Podstawową nr 29 przy ul. Kraińskiego, natomiast Gimnazjum nr 39 stanie się Szkołą Podstawową nr 7 przy ul. Brucknera.

Sukcesy wrocławskich uczniów

Uczniowie wrocławskich szkół w roku szkolnym 2017/2018 odnosili liczne sukcesy, co potwierdza wysoka lokata wrocławskich szkół w Rankingu 2018 miesięcznika Perspektywy (ranking sporządzany jest m.in. w oparciu o wyniki egzaminów zewnętrznych i olimpiad przedmiotowych).

Wśród liceów ogólnokształcących, aż 5 szkół otrzymało tytuł Złotej Szkoły, 3 szkoły sięgnęły po miano Srebrnej Szkoły i również 3 po tytuł Brązowej Szkoły. Natomiast wśród techników, 2 wrocławskie szkoły otrzymały tytuł Złotej Szkoły i 2 miano Srebrnej Szkoły.

Warto także przypomnieć, że cały czas trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Lista zakwalifikowanych kandydatów do szkół zostanie ogłoszona 13 lipca 2018 r.

Udanych wakacji!

Czytaj także:

Te szkoły organizują letnie półkolonie 2018 [LISTA SZKÓŁ] Wakacje we Wrocławiu 2018 Rekrutacja do szkół i przedszkoli [INFORMACJE]

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama