wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zakończenie procesu beatyfikacyjnego ks. Aleksandra Zienkiewicza „Wujka”

Uroczysta sesja zamykająca diecezjalny proces beatyfikacyjny ks. Aleksandra Zienkiewicza odbędzie się w sobotę, 25 listopada. Sporządzenie niezbędnej dokumentacji trwało siedem lat.

Reklama

Sesja zamknięcia rozpocznie się o godz. 10.00 w auli Papieskiego Uniwersytetu Teologicznego. Godzinę później, w katedrze, zostanie odprawiona msza św. w intencji beatyfikacji duszpasterza.

Po modlitwie zaplanowano spotkanie pod „Czwórką” (tu też mieści się Izba Pamięci duszpasterza), a o godz. 16.00 spotykanie przy grobie księdza (cmentarz św. Wawrzyńca) na modlitwie różańcowej.

 

„Wujek”

Ks. Aleksander Zienkiewicz przybył na Dolny Śląsk po II wojnie światowej. W latach 1963-1994 był archidiecezjalnym duszpasterzem akademickim. Urzędował przy ul. Katedralnej 4, pod „Czwórką”, „służąc młodzieży na nieustannym dyżurze”.

Przeszedł do historii duszpasterstwa akademickiego jako dobry Wujek.

Ks. Aleksander Zienkiewicz zmarł 21 listopada 1995. Spoczywa na cmentarzu św. Wawrzyńca we Wrocławiu. Jego imieniem nazwany jest bulwar przy ul. św. Marcina, wzdłuż północnego brzegu Odry.

Więcej na stronie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama