3. Przydatne informacje
  5. Zakochaj się we Wrocławiu [BIULETYN 72/2022 WROCLAW.PL]
Biuletyn wroclaw.pl nr 72 wroclaw.pl
Biuletyn wroclaw.pl nr 72

Wrocław ma wszelkie atrybuty, by 14 lutego stać się prawdziwym miastem miłości. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na walentynkowy wieczór, skorzystajcie z naszych propozycji… także dla singli. W tym numerze biuletynu dowiecie się również, jak sprawdzić, gdzie absolwent przedszkola ma swoją szkołę rejonową i że lada dzień zakończy się nabór projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Biuletyn wroclaw pl nr6 72 2022 from Wroclaw

Pobierz biuletyn w formacie pdf

Rodzicu, sprawdź, gdzie twój uczeń ma swoją szkołę

Każdy mały wrocławianin ma zagwarantowane miejsce w swojej rejonowej szkole podstawowej. Od 10 lutego można sprawdzić w wyszukiwarce, gdzie ta szkoła jest. Jak to zrobić? Wystarczy wejść 10.02 od godz. 12 na rekrutacje.edu.wroclaw.pl, kliknąć w przycisk z prawej strony Rekrutacja do szkół podstawowych, a następnie wybrać ten z lewej z napisem Szkoła obwodowa.

Czytaj na s. 4

Rekrutacja do szkół

fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Jak inne miasta wykorzystują budżet obywatelski

Jak kraj długi i szeroki, przez Polskę od lat przetacza się dyskusja, na jakie inwestycje powinny być wykorzystywane budżety obywatelskie. Przykładów jest co niemiara, a my podpatrzyliśmy w innych miastach, co u nich powstało. I przypominamy – do 14 lutego trwa nabór projektów do WBO 2022.

Czytaj na s. 5

Tychy

fot. Sadu w Tychach - Piotr Podsiadły

Budowa zbiorników retencyjnych już na finiszu

We wrocławskim Porcie Południowym przy ul. Długiej powstają cztery zbiorniki retencyjne. Zabezpieczą miasto w trakcie ulewnych deszczów i pomogą w pracy oczyszczalni ścieków na Janówku. To jedne z największych tego typu obiektów w Europie. Ich budowa ma zakończyć się wiosną.

Czytaj na s. 7

Zbiorniki retencyjne

fot. MPWiK

Zabytkowa szkoła przy ul. Dawida odzyskuje dawny wygląd

Prace wrą przy przebudowie budynku głównego Zespołu Szkół Logistycznych przy ul. Dawida 9-11. Remont jest prowadzony pod czujnym okiem konserwatora zabytków. Nadzoruje go również Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace zakończą się w II kwartale tego roku.

Czytaj na s. 7

Szkoła ul. Dawida

fot. Tomasz Hołod/wroclaw.pl

Święto zakochanych po wrocławsku

Gościł tu słynny wenecki uwodziciel Casanova, na idealny do spacerów we dwoje Ostrów Tumski prowadzi Mostek Zakochanych, a romantyczna wersja nazwy miasta to WrocLOVE. Jeśli nie macie jeszcze planów na walentynki to skorzystajcie z naszych propozycji.

Czytaj na s. 10-11

Walentynki we Wrocławiu

fot. Tomasz Hołod

Z biegiem rzeki, czyli o Odrze i jej dopływach

Bohaterkami serii tekstów dwóch wrocławskich przewodniczek są rzeki – Odra i jej główne dopływy. „Z biegiem rzeki” to opowieści o tętniącej życiem codzienności nad Odrą, Oławą, Bystrzycą, nadzwyczajnych miejscach i cudach techniki. Przekonajcie się sami, e-book można ściągnąć za darmo.

Czytaj na s. 15

Odra

fot. Tomasz Hołod/wroclaw.pl

Muzeum Śląska Wrocław już wiosną 2023

Kibice Śląska Wrocław w końcu doczekają się klubowego muzeum, a uzupełnieniem całości będzie nowoczesny SportBar i strefa aktywności. Wybrano już wykonawcę tej inwestycji – w drodze przetargu wygrała firma A+V, która współtworzy wystawy muzealne w różnych miastach w Polsce, m.in. w Muzeum Teatru we Wrocławiu.

Czytaj na s. 19

Muzeum Śląska

fot. Stadion Wrocław

Na osiedlach:

STARE MIASTO

Nowe miejsce spotkań na Nowym Targu

Wiosną mieszkańcy centrum będą mogli skorzystać z remontowanego właśnie terenu pomiędzy ulicami: Kotlarską, Łaciarską i Nożowniczą, w sąsiedztwie pl. Nowy Targ. To jedno z miejsc objętych gminnym Programem Modernizacji Podwórek Komunalnych.

Czytaj na s. 12

.jpg" alt="Stare Miasto-podwórko" />

fot. Marek Księżarek

ŻERNIKI

Osiedle Nowe Żerniki zostało docenione

Oprócz tego, że jest tu miejsce na sklepy, szkoły, przychodnię, place zabaw i zieleń, to jeszcze mieszkania dostępne są dla każdego. Mowa o osiedlu Nowe Żerniki, które zostało docenione przez NIEMAPĘ, czyli pierwszy przewodnik po pozytywnych przykładach rozwiązań przestrzennych w Polsce.

Czytaj na s. 12

Żerniki

fot. Mat. prasowe Mamy Projekt

A ponadto:

• Rząd łagodzi obostrzenia covidowe
  • Do 30 czerwca złóż deklarację o źródłach ciepła
  • Płatne strefy ułatwiają parkowanie
  • Naukowcy z Wrocławia wysłali w kosmos… grzyby
  • Marzysz o własnej pasiece? Zostań pszczelarzem
  • Rodzinne ogródki działkowe będą remontowane
  • Karpacz: Turystyczna ekstraklasa pod białą od mgły Śnieżką
  • Dziarytatywnie, czyli pomaganie przez tatuowanie
  • Akademicki Wrocław po raz drugi zagrał dla WOŚP
  • Znasz wolontariusza na medal? Zgłoś go do nagród
  • WIK: Co ma w planach nowa instytucja?
  • Nobel dla ucznia? Weź udział w konkursie
  • Tańczysz? Dołącz do zespołu Cheerleaders