Zabytkowa kamienica na Nadodrzu na sprzedaż

Zabytkowy budynek na sprzedaż/fot. Google Maps

Prawie 10 mln zł - tyle wynosi cena wywoławcza kamienicy przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 6 we Wrocławiu.

Miasto do sprzedaży zabytkowego budynku podchodzi już po raz trzeci. Pierwsze dwa przetargi z sierpnia i listopada zeszłego roku zakończyły się negatywnie. Czy tym razem się uda?

Cena wywoławcza sześciokondygnacyjnego budynku wynosi 9 mln 670 tys. zł. Powierzchnia ogólna kamienicy to 2578 mkw., a powierzchnia zabudowy ok. 430 mkw. Lokale usługowe zajmują łącznie ok. 121 mkw., a mieszkania 1753 mkw. Wartość lokali mieszkalnych stanowi 95,6 proc. ceny wywoławczej nieruchomości. W postępowaniu przetargowym podkreśla się, że w tym miejscu nie ma miejscowego planu
zagospodarowania przestrzennego.

Kamienica jest częściowo wyremontowana. W latach 2008-2010 wymieniono m.in. stolarkę okienną i częściowo drzwiową. Ponadto renowacji poddano ozdobniki nadproży nadokiennych, wykonano powłoki malarskie elewacji. Z budynku usunięto przewody wszystkich instalacji, tj. elektrycznych, wodnych, kanalizacyjnych, gazowych,
grzewczych. Stopień zużycia technicznego budynku oszacowano na 66 proc., a funkcjonalnego na 65 proc. Stan techniczny jest zły i nowy właściciel będzie musiał przeprowadzić kolejny remont.

Obecnie kamienica jest pusta, nie ma w niej lokatorów.

Przetarg zaplanowano na 12 marca na godz. 12. Zainteresowani kupnem budynku muszą wpłacić wadium w wysokości 96- tys. zł.