wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wyjątkowa podróż pociągiem retro z Wrocławia [ZDJĘCIA]

Pociąg retro z lat 70. XX wieku w niedzielny poranek wyruszył z dworca Wrocław Główny. A wraz z nim miłośnicy kolei, którzy uwielbiają podróżować pociągami z dawnych lat. Skład jedzie do Oleśnicy i zatrzyma się jeszcze na kilku stacjach. To kolejna taka podróż, które zyskują na popularności. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

– Podróżni - dzięki współpracy z Urzędem Miasta oraz Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Oleśnicy - mają okazję przejechać się po fragmencie linii kolejowej nr 143, która stanowi historyczną trasę Kolei Prawego Brzegu Odry otwartą w 1868 roku (Wrocław Nadodrze-Oleśnica) – poinformował Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

Wydarzeniu towarzyszy występ orkiestry oraz pokaz rekonstrukcji historycznych na dworcu w Oleśnicy. Na podróżnych czekają atrakcje: zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz podróż historycznymi wagonami - z lat 1928-1930 lub wagonem kuszetką z 1977 roku.

Pociąg retro z Wrocławia do Oleśnicy - galeria zdjęć

Zobaczcie galerię zdjęć ze startu pociągu retro z dworca Wrocław Główny!

Więcej informacji o pociągu retro znajdziecie tutaj.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl