4. Wyjątkowa podróż pociągiem retro z Wrocławia [ZDJĘCIA]
Dwóch chłopców jedzie pociągiem retro z Wrocławia do Oleśnicy Magdalena Pasiewicz / Redakcja www.wroclaw.pl
Dwóch chłopców jedzie pociągiem retro z Wrocławia do Oleśnicy

Pociąg retro z lat 70. XX wieku w niedzielny poranek wyruszył z dworca Wrocław Główny. A wraz z nim miłośnicy kolei, którzy uwielbiają podróżować pociągami z dawnych lat. Skład jedzie do Oleśnicy i zatrzyma się jeszcze na kilku stacjach. To kolejna taka podróż, które zyskują na popularności. Zobaczcie zdjęcia!

– Podróżni - dzięki współpracy z Urzędem Miasta oraz Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Oleśnicy - mają okazję przejechać się po fragmencie linii kolejowej nr 143, która stanowi historyczną trasę Kolei Prawego Brzegu Odry otwartą w 1868 roku (Wrocław Nadodrze-Oleśnica) – poinformował Michał Wychodil, rzecznik prasowy Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

Wydarzeniu towarzyszy występ orkiestry oraz pokaz rekonstrukcji historycznych na dworcu w Oleśnicy. Na podróżnych czekają atrakcje: zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz podróż historycznymi wagonami - z lat 1928-1930 lub wagonem kuszetką z 1977 roku.

Pociąg retro z Wrocławia do Oleśnicy - galeria zdjęć

Zobaczcie galerię zdjęć ze startu pociągu retro z dworca Wrocław Główny!

Więcej informacji o pociągu retro znajdziecie tutaj.