4. Wycieczki pociągiem z Wrocławia: duże miasta w Polsce, a także kilka stolic za granicą
Fontanna Neptuna w Gdańsku (po lewej) i ulica Floriańska z widokiem na kościół Mariacki w Krakowie (po prawej) Pixabay.com

Kto nie ma zdjęcia z Neptunem, niech rzuci trójzębem i jedzie do Gdańska. Kto nie wierzy Turnauowi, niech sprawdzi, czy na Brackiej pada deszcz. A kto lubi jubileusze, niech wybierze się na urodziny Łodzi. W kolejnym odcinku galerii turystycznych jedziemy pociągiem z Wrocławia do sześciu dużych miast w Polsce i do czterech za granicą.

„Konduktorze łaskawy, byle nie do Warszawy…” – proszą tłumy na prawie każdym polskim weselu. A on swoje. Tym razem także zabiera do stolicy. Jego koledzy jadą gdzie indziej: do Katowic, Poznania, Łodzi czy Krakowa, który nigdy tak jak dziś.

Na trasie są miasta w Polsce, a także stolice Austrii, Węgier i Słowacji. Przy okazji przypominamy zapowiedź pociągu do Pragi.

Odjazd ze stacji Wrocław Główny za sekundę. Wsiadać, drzwi zamykać. Czasy przejazdu i opisy są pod zdjęciami: