4. Wszystko, co chcesz wiedzieć o Japonii. Klub Podróżnika zaprasza [GALERIA ZDJĘĆ]

Czym mieszkanie przeciętnego Japończyka różni się od naszego? Jak się żyje w cieniu wulkanów, ze świadomością, że w każdej chwili może dojść do erupcji? Co warto wiedzieć o japońskiej kuchni, tradycjach, religii albo życiu w wielkich miastach, takich jak Tokio, Kobe, Osaki, Nagasaki czy Iga? O tym wszystkim (i nie tylko o tym) opowie w najbliższą środę w bibliotece przy Szewskiej Małgorzata Bednarczyk. Wstęp wolny.

Spotkanie pod tytułem „Japonia oczami Europejczyka” odbędzie się 11 października w ramach Klubu Podróżnika w Bibliotece Turystycznej przy ul. Szewskiej 78. Początek o godz. 18.

Emerytka-podróżniczka

Małgorzata Bednarczyk, która je poprowadzi, jest jeleniogórzanką, szczęśliwą emerytką, matką i babcią, absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i laureatką 13. edycji konkursu „Pomysł na biznes” organizowanego przez Wrocławskie Centrum Transferu Technologii. Zamiast marzyć o podróżach, po prostu podróżuje i chętnie dzieli się swoimi wrażeniami z innymi.

O statku Carringtonów, kuchni i tajemniczych ninja

W środę dowiecie się m.in. jak wygodnie dostać się Japonii  i  jak podróżuje się statkiem Carringtonów wokół tego kraju.  Poznacie  najlepsze trasy wycieczek lądowych oraz miejsca idealne na romantyczne spotkania w japońskim stylu. Wraz z Małgorzatą Bednarczyk odwiedzicie japońskie mieszkania i najlepsze miejsca na kulinarne odkrycia.

Przyjrzycie się też religijnym tradycjom i historii kraju oraz zajrzycie do wielkich miast: do Tokio, gdzie nowoczesność miesza się z tradycją, do Kobe, by pospacerować urokliwymi ulicami i spróbować sake, do Osaki, żeby zwiedzić jej kulturowe centra, do Nagasaki, by wpaść do Glover Garden epoki Meiji oraz Igi, aby poznać tajemniczy świat ninja.

Źródło: materiały organizatorów