4. Rowerzyści świętują w weekend. Gdzie zbiórka? Gdzie będą utrudnienia dla MPK i kierowców?
Archiwalne zdjęcie z Wrocławskiego Święta Rowerzysty. Fot. Wrocławska Inicjatywa Rowerowa
Archiwalne zdjęcie z Wrocławskiego Święta Rowerzysty.

Wielki peleton rowerowy jak co roku przejedzie głównymi ulicami Wrocławia. To manifestacja poparcia dla rozwoju ruchu rowerowego. Tysiące rowerzystów będzie się wspólnie bawić, a przy okazji zwrócą uwagę na problemy z jakimi jeszcze na co dzień borykają się podczas jazdy po mieście.

Przejazd rowerowy wystartuje 4 czerwca o 12:00 z placu Nowy Targ i dotrze do parku Stanisława Tołpy.

Z Nowego Targu wyruszy w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego. Na placu Jana Pawła II skręci w Podwale i dotrze do ulicy Grabiszyńskiej, gdzie zawróci na skrzyżowaniu z Zaporoską.

Tymi samymi ulicami dotrze z powrotem do Kazimierza Wielkiego, a następnie do placów Dominikańskiego i Grunwaldzkiego.

Na rondzie Reagana rowerzyści ponownie zawrócą, a następnie na placu Społecznym skręcą w prawo w ulicę Wyszyńskiego, którą dotrą do mety, czyli parku Stanisława Tołpy.

Powiększ obraz: Trasa niedzielnego przejazdu rowerzystów przez Wrocław. Mapy Google
Trasa niedzielnego przejazdu rowerzystów przez Wrocław.

Nie będzie tam oficjalnego pikniku, jak to miało miejsce w latach przed pandemią. Tym samym każdy, kto będzie chciał spędzić czas w parku, będzie musiał zaopatrzyć się w jedzenie i picie na własną rękę.

Wcześniej odbędą się Zloty Gwiaździste. Są to grupowe dojazdy uczestników Wrocławskiego Święta Rowerzysty na miejsce startu Wielkiego Peletonu. W tym roku wyruszą one z Brochowa, Krzyków, Leśnicy i Psiego Pola.

Jedziemy, ponieważ popieramy ideę miasta, po którym da się bezpiecznie i wygodnie jeździć na rowerze. Chcemy pokazać, że rowerzystów jest we Wrocławiu naprawdę dużo. Nasza impreza jest idealna dla rodzin z dziećmi, które od lat licznie uczestniczą w radosnym przejeździe głównymi ulicami miasta.
Mirosław Zimon z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej

Źródło: materiały organizatorów