4. Rowerzyści opanowali Wrocław. Wielki peleton przejechał przez centrum (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Tysiące rowerzystów zebrały się na placu Nowy Targ w niedzielę w samo południe. Pod eskortą policji przejechali przez najważniejsze ulice i place miasta: Jana Pawła II, Legionów, Dominikański, Społeczny, Grunwaldzki, aby dotrzeć na piknik do parku Stanisława Tołpy. Zobaczcie zdjęcia z niedzieli.

Rowerowa fiesta to nie tylko impreza spajająca wrocławską społeczność rowerową, ale również manifest na rzecz rozwoju ruchu rowerowego. To inicjatywa proekologiczna, bowiem rowery plus komunikacja publiczna to najlepsze sposoby poruszania się po mieście, które oszczędza środowisko. A od jakości powietrza zależy nasze zdrowie.

Powiększ obraz: Wrocławskie Święto Rowerzysty. Przejazd przez miasto był kluczowym momentem fiesty, która zakończyła się piknikiem w parku Stanisława Tołpy. Fot. Bartosz Chochołowski

Przed imprezą Mirosław Zimon z Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej mówił: Jedziemy, ponieważ popieramy ideę miasta, po którym da się bezpiecznie i wygodnie jeździć na rowerze. Chcemy pokazać, że rowerzystów jest we Wrocławiu naprawdę dużo. Nasza impreza jest idealna dla rodzin z dziećmi, które od lat licznie uczestniczą w radosnym przejeździe głównymi ulicami miasta.