4. Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2018

Kolejny raz Wrocław chce pokazać i symbolicznie docenić tych, którzy oddając swój czas, pracę, a także pieniądze, bezinteresownie pomagają zwierzętom. Leczą je, karmią, przygarniają do tymczasowych domów i poszukują osób chętnych do zaadoptowania porzuconych psów czy kotów. Ogłaszamy trzecią edycję akcji, w której poznamy laureata miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt.

– To wyróżnienie jest wyrazem podziękowania władz miasta i mieszkańców za działalność na rzecz zwierząt, za misję ich ratowania, także w reakcji na nieraz niebywałe ludzkie okrucieństwo wobec bezbronnych istot, które zaufały człowiekowi – mówi Barbara Borzymowska, pomysłodawczyni akcji i przewodnicząca Kapituły miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt.

Począwszy od roku 2016, pokazujemy coraz więcej osób, grup nieformalnych, fundacji, które pomagają różnym zwierzakom. Dowiadujemy się, ile bezpańskich kotów, porzuconych psiaków, chorych lisów, jeży, ptaków udało się tym ludziom nakarmić, wyleczyć, uchronić przed zimnem.

W roku 2017 dzięki „doniesieniom” internautów, czytelników miejskiego portalu, przedstawiliśmy zacną reprezentację wrocławian, pretendentów do odznaczenia, a podczas wręczania nagrody wszystkich – w geście podziękowania za wielkie serca – symbolicznie wyróżniliśmy.

Zwykła rzecz – wielka rzecz

Już trzech laureatów Wrocławskiego Serca dla Zwierząt zostało uwiecznionych na budynku trybuny głównej Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, ponieważ tam odbywa się corocznie uroczyste podsumowanie plebiscytu, do udziału w którym ponownie zapraszamy.

Pamiętajmy jednak, że w tej akcji nie chodzi o nabijanie popularności, a pokazanie często „bezimiennych” osób, którym zależy na poprawie bytu zwierzaków. To nie muszą być heroiczne wyczyny. To może być zwykła i systematyczna praca, którą wykonują zwykli ludzie.

Czytaj: Laureaci miejskiego odznaczenia w roku 2017

Przyślij zgłoszenie

Już teraz zapraszamy do zgłaszania kandydatur (osób, firm, stowarzyszeń) do III edycji Wrocławskiego Serca dla Zwierząt. Może to zrobić każdy. Prosimy o wypełnienie załączonego formularza. Jest na to czas do 15 sierpnia 2018 r. Potem przedstawimy wszystkich nominowanych na łamach www.wroclaw.pl.

Jak najbardziej można zgłaszać te osoby, grupy czy stowarzyszenia, które wrocławianie poznali już w poprzednich edycjach Wrocławskiego Serca dla Zwierząt – także te już wyróżnione. Niewykluczone, że w tym roku sięgną jednak po najwyższe wyróżnienie albo nagrodę internautów –  o po raz pierwszy uruchamianym głosowaniu piszemy poniżej.

Kapituła odznaczenia (złożona z przedstawicieli władz miasta, mediów, organizacji prozwierzęcych) zbierze się we wrześniu, żeby wyłonić laureata, a także przyznać wyróżnienia. Tę decyzję oficjalnie poznamy w październiku br. (o dokładnej dacie poinformujemy) – w miesiącu dobroci dla zwierząt – na Partynicach, podczas uroczystości wręczenia Wrocławskiego Serca dla Zwierząt.

W tym roku i Ty zagłosuj

Jest i nowość tej edycji. Z chwilą prezentacji nominowanych w tym roku do odznaczenia zaprosimy również naszych czytelników do głosowania na swoich faworytów. Ten plebiscyt – niezależny od decyzji Kapituły Wrocławskiego Serca dla Zwierząt – chcemy zakończyć przyznaniem swoistej nagrody publiczności, której laureata również poznamy w październiku.