4. Z okazji 40-lecia legendy polskiego rocka we Wrocławiu stanął krasnal Mała Lady Pank przy ul. Łaziennej
Zespół Lady Pank: z okazji 40-lecia legendy polskiego rocka, w miejscu kultowego Jazz Klubu Rura, odsłonięto krasnala Mała Lady Punk. Grzegorz Rajter

Wrocław pamięta o Lady Pank. Z okazji 40-lecia legendy polskiego rocka, w miejscu kultowego Jazz Klubu Rura, odsłonięto krasnala Mała Lady Punk. Poznaj historię gwiazdy rocka Lady Pank i ich mega hitu.

Wrocławskie krasnale – Mała Lady Punk zespołu Lady Pank

Ulica Łazienna i Jazz Klubu Rura to historia Wrocławia lat 80. Legendarny klub muzycznym to niezapomniana atmosfera i koncerty gigantów polskiego rocka. Czasy się zmieniły, klubu już nie ma, ale wspomnienia pozostały. W sobotę, 25 czerwca 2022 r. z okazji 40-lecia zespołu Lady Pank, na Łaziennej odsłonięto nowego wrocławskiego krasnala – Mała Lady Punk. Dla liderów zespołu: Jana Borysewicza i Jan Panasewicza to była wzruszająca chwila.

Najbardziej mnie cieszy, że zespół istnieje i gra nam się świetnie. A to miejsce jest dla mnie wyjątkowe. Doskonale pamiętam klub Rura, poznałem tutaj znakomitych muzyków. A Wrocław z tamtych czasów to słynny Pałacyk, Rura i inne klubu muzyczne. Wszystko razem było tak twórcze, że nie wyobrażałem sobie, by nie założyć zespołu
Jan Borysewicz, Lady Pank

Mała Lady Punk i Jazz Klubu Rura

Jacek Pluta, z-ca dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu przypomniał piątkowy (25 czerwca 2022 r.) koncert Lady Pank we Wrocławiu, podczas którego prezydent Wrocławia Jacek Sutryk wręczył Janowi Borysewiczowi symboliczny klucz do miasta.

Prezydent honoruje w ten sposób ludzi związanych z miastem i to jest dowód wdzięczności nas wrocławian dla tych, którzy współtworzyli historię Wrocławia
Jacek Pluta, z-ca dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu.

Nagranie o groupies: Mała Lady Punk

Mała Lady Punk to pierwszy singel zespołu Lady Pank. Utwór skomponował Jan Borysewicz, a tekst napisał Andrzej Mogielnicki, który opisał w utworze zjawisko groupies.

Powiększ obraz: Krystian Gruszkiewicz z Nowej Soli do Wrocławia przyjechał specjalnie dla Lady Pank. Jarek Ratajczak

Wiernych fanów Lady Pank nie zabrakło podczas odsłonięcia krasnala Mała Lady Punk przy ul. Łaziennej. Krystian Gruszkiewicz z Nowej Soli do Wrocławia przyjechał specjalnie dla Lady Pank. Na odsłonięcie krasnala Mała Lady Punk przyszedł razem z mamą, bo dzięki niej pokochał zespół.

W domu oczywiście dyskografia Lady Pank. Chętnie gram ich kawałki, a ulubione przeboje to „Na co komu dziś”, „Zapomnieć”, „Minus dziesięć w Rio” i oczywiście „Mała Lady Punk”. Też gram, a zespół Lady Pank ma duży wpływ na moją twórczość. Inspirują mnie solówki Janka
Krystian Gruszkiewicz z Nowej Soli.

Poznaj społeczność wrocławskich krasnoludków - przyjaznych, pogodnych obywateli miasta spotkań. Mapa wrocławskich krasnali.

Mała Lady Punk historia utworu

Utwór Mała Lady Punk nagrano w grudniu 1981, w czasie sesji do albumu Układy Izabeli Trojanowskiej w krakowskim Teatrze STU. Od zniekształconej pisowni tytułu piosenki Mała Lady Punk zespół wziął swoją nazwę. Utwór był na pierwszym singlu zespołu Lady Pank – na stronie B singla, a na stronie A znalazła się kompozycja „Minus 10 w Rio”.