4. Wrocławski Znicz Pamięci 2023. Radni upamiętnili znanych wrocławian
Jarosław Krauze, radny Rady Miejskiej Wrocławia fot. Tomasz Hołod
Jarosław Krauze, radny Rady Miejskiej Wrocławia

W poniedziałek (30 października), czyli tuż przed Wszystkimi Świętymi, Jarosław Krauze, radny Rady Miejskiej Wrocławia oraz Marcin Frąckiewicz, zastępca dyrektora Biura Rady Miejskiej Wrocławia odwiedzili Cmentarz Grabiszyński. W ramach akcji Wrocławski Znicz Pamięci upamiętnili nieżyjących już radnych i przewodniczących Rady Miejskiej, a także osoby szczególnie ważne dla naszego miasta.

Wrocławski Znicz Pamięci – pamięć o zasłużonych wrocławianach

Pierwszy raz przedstawiciele Rady Miejskiej Wrocławia uczestniczyli w projekcie „Wrocław Pamięta” w 2000 roku. Wtedy przewodniczącym Rady Miejskiej był Jarosław Obremski i to była jego inicjatywa. Od tego momentu uczestniczymy co roku w składaniu wiązanek, wieńców i zapalamy znicze przy grobach wybitnych wrocławian, szczególnie Radnym Rady Miejskiej Wrocławia, ale nie tylko.
Jarosław Krauze, radny Rady Miejskiej Wrocławia

Na Cmentarzu Grabiszyńskim (30 października) przedstawiciele miasta odwiedzili 13 grobów. Wśród nich były groby radnych: Andrzeja Puzio, Ryszarda Wojtkiewicza, Wacława Wdowiaka, Andrzeja Baborskiego, Zygfryda Zaporowskiego, Zenona Wysłoucha i Barbary Wawrzyniak.

Powiększ obraz: Wrocławski Znicz Pamięci 2023 fot. Tomasz Hołod
Wrocławski Znicz Pamięci 2023

Radni odwiedzili również groby zasłużonych wrocławian, m.in. grób wrocławskiego poety i satyryka Andrzeja Waligórskiego, legendy koszykówki – Adama Wójcika czy Kazimierza Michalczyka, który w 1982 roku stracił życie w czasie demonstracji (pierwsza ofiara stanu wojennego we Wrocławiu).