4. Wrocławski escape room w czołówce światowego rankingu
„Opuszczony Hotel” w Exit 19 przy ul. Włodkowica we Wrocławiu fot. Exit 19
„Opuszczony Hotel” w Exit 19 przy ul. Włodkowica we Wrocławiu

W tym pokoju zagadek rzeczywistość zaciera się z fikcją, a gra odbywa się w towarzystwie aktora. Jedno jest pewne – przeżyjecie tu niezapomnianą przygodę. Nie bez powodu kolejny rok z rzędu trafił do czołówki światowego rankingu escape roomów. Mowa tu o „Opuszczonym Hotelu”, który możecie odwiedzić w Exit 19 przy ul. Włodkowica we Wrocławiu.

Escape roomy we Wrocławiu

Pokoje zagadek cieszą się dużą popularnością – również we Wrocławiu, gdzie jest w czym wybierać. Zabawa polega na rozwiązywaniu zagadek i wydostaniu się z pokoju, w którym grupa jest zamknięta. O kilku wybranych przez nas miejscach pisaliśmy tutaj.

Wrocławski pokój zagadek w światowej czołówce

W Exit 19 czeka na Was aż 12 pokoi o różnym stopniu trudności. Jednym z nich jest „Opuszczony Hotel”, który znalazł się w pierwszej dziesiątce (6. miejsce) światowego rankingu Top Escape Rooms Project Enthusiasts' Choice Award. W tym roku nominowano do niego 4355 pokoi, do finału trafiło 386. Na najlepsze z nich głosowały osoby mające na swoim koncie minimum sto rozegranych fizycznych escape roomów.

Zajmujemy się escape roomami 8 lat i takie sukcesy, które teraz przychodzą są efektem ciężkiej pracy i wytrwałości w tej branży. Satysfakcja jest ogromna. Robimy to po to, żeby ludzie się dobrze bawili. To nam daje największą satysfakcję. Nagroda, czyli znalezienie się w światowym rankingu jest pochodną tego, natomiast jest to też dla nas takie potwierdzenie, że to co robimy, robimy dobrze.
Grzegorz Cholewa, współwłaściciel Exit 19

– Już kilka lat temu, gdy organizowaliśmy we Wrocławiu konferencję branżową, dostaliśmy sygnały od miasta, że odnotowuje się rosnący ruch turystyczny ludzi, którzy przyjeżdżają tu ze względu na escape roomy (bo wiążą się one z szeroką turystyką). Dużo Polaków wyjeżdża za granicę i wiele osób zza granicy przyjeżdża do nas, bo już od jakiegoś czasu Wrocław jest nieoficjalną stolicą escape roomów. Mamy mega satysfakcję, że mamy w tym swój udział – dodaje.

„Opuszczony Hotel” – emocje gwarantowane

W tym pokoju gra odbywa się w towarzystwie aktora, a fabuła przenosi uczestników do Anglii, do 1954 roku. Jej opis brzmi:

„W okolicy bez śladu giną kobiety, a sterroryzowani strachem mieszkańcy podejrzewają, że tajemnicze zaginięcia związane są ze starym opuszczonym hotelem, stojącym na wzgórzu pod lasem. Legendy głoszą, że wiktoriański pensjonat powstał w miejscu, które przed wiekami było opętane złem. Od lat nikt jeszcze nie odważył się odwiedzić tego miejsca… Docieracie przed wejście. Złowieszczy ganek w świetle zakurzonej lampy naftowej wzbudza Wasz niepokój, ale i nieskończoną ciekawość. Postanawiacie przekroczyć próg hotelu i zmierzyć się z czyhającym tam… złem. Zanim jednak zdążycie zastukać mosiężną kołatką, z tyłu hotelu rozlega się głos kobiety…”

Brzmi ciekawie? Zobaczcie film przedstawiający „Opuszczony Hotel”.

Grę w tym (lub w innym) pokoju można zarezerwować online przez stronę Exit 19.