wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

28°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocławscy seniorzy rozpoczęli piąty sezon gry w petankę, czyli w bule

Petanka to gra, w którą można grać niezależnie od wieku. Wystarczy kawałek wolnej przestrzeni (choćby parkowa alejka), bule, czyli sześć metalowych kul o średnicy 80 mm i siódma, mniejsza, zwana świnką. Najważniejsi są oczywiście chętni do udziału w zabawie, a tych w naszym mieście nie brakuje: wrocławscy seniorzy rozpoczęli już piąty sezon i można do nich dołączyć choćby jutro.

Reklama

Jeśli pogoda pozwoli, już jutro (5 kwietnia) odbędzie się trzeci tej wiosny turniej „Senioralne środy z bulami bez bólu”. Początek o godz. 11. Planowane są także kolejne rozgrywki oraz inne zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.

Sezon trwa już w najlepsze!

Relacje z poprzednich turniejów można znaleźć na Facebooku na profilu trenera senioralnego Janusza Piszczka.

W ciągu czterech lat w „Senioralnych środach z bulami bez bólu” wzięło udział już 2500 osób. Często dołączają także spacerowicze.

Wtorki, środy i czwartki

„Senioralne  środy z bulami bez bólu” oraz inne zajęcia w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbywają się we wtorki, środy i czwartki od godz. 11 do godz. 13 przy pomniku Chopina w parku Południowym. Żeby do nich dołączyć, wystarczy po prostu przyjść.

Na turnieje „Senioralne środy z bulami bez bólu” zapraszamy w każdą środę, natomiast we wtorki i czwartki można liczyć na coś jeszcze. Choć nadal zasadniczą częścią zajęć będzie nauka gry w bule oraz sama gra, znajdzie się miejsce  także dla innych aktywności: 2-3 kilometrowy spacer nordic walking wokół oczka wodnego oraz ćwiczenia na siłowni napowietrznej. Zajęcia rozpoczną się  profesjonalną rozgrzewką przygotowaną z myślą o seniorach.
Janusz Piszczek, trener senioralny

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl