3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [28-29.01.2023]
„Wrocław.pl na dzień dobry”. www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”.

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Dzień otwarty mostów Pomorskich. Mecze koszykarzy i piłkarzy WKS Śląsk Wrocław. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - sprawdźcie aukcje, wydarzenia i koncerty. We Wrocławskim Centrum Kongresowym koncert na rzecz Hospicjum dla dzieci.

Przed nami kolejny weekend we Wrocławiu. Co ciekawego dzieje się w naszym mieście i gdzie warto się wybrać? Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Przyjdź i zatańcz na wyremontowanych mostach Pomorskich! Dzień otwarty już w tę sobotę

W sobotę, 28 stycznia, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w naszym mieście − dzień otwarty mostów Pomorskich! Na gości czeka wiele atrakcji, wśród nich zwiedzanie mostów z przewodnikiem, przejażdżka zabytkowym tramwajem, prezentacja samochodów, a nawet potańcówka! Wspólnie będziemy się bawić do muzyki z lat 20. i 30., ale nie zabraknie też współczesnych przebojów. Wstęp wolny. Zobaczcie szczegóły programu.

Mecz WKS Śląsk Wrocław vs Anwil Włocławek

Na ten mecz kibiców koszykarskiego Śląska nie trzeba szczególnie zapraszać. Święta wojna z Anwilem w tym roku będzie wyjątkowa - największy koszykarski klasyk w Polsce po 19 latach wraca do słynnej Hali Stulecia! Mecz już 28 stycznia o 17:30.

PKO BP Ekstraklasa: Mecz WKS Śląsk Wrocław vs. Zagłębie Lubin

28 stycznia po zimowej przerwie Śląsk Wrocław podejmie u siebie lokalnego rywala – Zagłębie Lubin. Trójkolorowi zajmują 11. pozycję w tabeli Ekstraklasy, Miedziowi plasują się na 15. miejscu. Początek meczu na Tarczyński Arenie o godz. 20:00.

Wielkie wiosłowanie dla WOŚP w Pasażu Grunwaldzkim

W sobotę, 28 stycznia kilka tysięcy osób usiądzie na ergometry wioślarskie, by wziąć udział w 13. edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wiosłowaniu dla WOŚP. Rywalizacja odbędzie się dzień przed 31. Finałem Wielkiej Orkiestry w 11 galeriach handlowych, m.in. we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim. – Zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Nasz najmłodszy uczestnik miał 3 lata, a najstarsza była 78-letnia wrocławianka – mówi Maciej Młodzik, organizator akcji.

Finał WOŚP 2023 we Wrocławiu. Kto zagra w Rynku i Starym Klasztorze? Będzie też wesołe miasteczko!

Finał WOŚP 2023 we Wrocławiu zbliża się wielkimi krokami. Akcja Fundacji Jurka Owsiaka odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. Główna scena stanie w Rynku, ale koncerty zaplanowano także w Starym Klasztorze. Wielką atrakcją, szczególnie dla dzieci, będzie wesołe miasteczko. Sprawdź na www.wroclaw.pl, kto zagra podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry we Wrocławiu oraz program wydarzeń. W tym roku WOŚP będzie zbierać pieniądze na walkę z sepsą.

Najciekawsze aukcje WOŚP

Chcesz wesprzeć 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i walkę z sepsą w polskich szpitalach? Wrzuć do puszki lub wylicytuj koszulkę koszykarskiej reprezentacji Polski z autografami uczestników Eurobasketu 2009 znanych z parkietów NBA czy pakiet „VIP na wyścigach konnych” na wrocławskie Partynice. Swoje aukcje mają także prezydent Jacek Sutryk, Robert Makłowicz, czy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które wystawiło na aukcję dźwig.

Baw się i pomagaj! Koncert na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Kabaret Neo-Nówka, Smolik/Kev Fox, Grupa MoCARTA i utalentowany Mateusz Krzykała, zwycięzca programu "The Voice Kids" wystąpią w niedzielę, 29 stycznia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia (godz. 18:00). Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.