3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [27.04.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Już niebawem, bo 12 maja przy pręgierzu i wzdłuż ulicy Świdnickiej, rozpocznie się budowa stoisk Jarmarku Świętojańskiego.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Jarmark Świętojański

Już niebawem, bo 12 maja przy pręgierzu i wzdłuż ulicy Świdnickiej, rozpocznie się budowa stoisk Jarmarku Świętojańskiego. Czego tam nie będzie! Tradycyjne specjały z różnych regionów Polski, holenderskie sery, węgierskie kołacze i wiele, wiele innych. Jarmark będzie czynny od 19 maja do 27 czerwca, a stoiska mają się otwierać codziennie w godzinach od 10.00 do 21.00.

Majówka pociągiem

Jeśli zastanawiacie się już gdzie wybrać się na majówkę, sprawdźcie koniecznie oferty przewoźników  kolei. Uwagę zwrócić warto zwłaszcza na weekendowy bilet – płacąc raz, jeździsz po Dolnym Śląsku cały weekend. W ostatniej ofercie pojawił się też tańszy bilet do Drezna, które od dawna jest partnerskim miastem Wrocławia. Na czym dokładnie polega Dolnośląski Bilet Weekendowy – możecie sprawdzić na naszym portalu.

Radio 357

Jeśli są z nami słuchacze dawnej radiowej Trójki, to Radia 357 z pewnością nie trzeba im przedstawiać. Dlaczego o nim mówimy? Ano dlatego, że do soboty trwa głosowanie. Głosowanie na Polski Top Radia 357. W zestawieniu znalazły się utwory artystów związanych z Wrocławiem (m.in.: Lech Janerka, Jan Borysewicz z Lady Pank, Anna German czy zespół Hurt z przebojem „Załoga G”) oraz wyjątkowa, latynosko-rockowa wersja kultowego przeboju. Utwór ten zostanie wykonany na żywo, na 7000 gitar, 1 maja podczas bicia Gitarowego Rekordu  Guinnessa we Wrocławiu. O jaki kawałek chodzi? Przeczytajcie na wroclaw.pl!