3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [21.12.2022]
„Wrocław.pl na dzień dobry” www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Dzisiaj we Wrocławiu akcja „Lights for Ukraine”, czyli wygaszenie choinek i budynków w mieście. Na wroclaw.pl przeczytacie też o tym, jak ma wyglądać Strefa Czystego Transportu w naszym mieście. Dzisiaj na placu Nowy Targ, o godzinie 10.30 odbędzie się finał akcji „Paczki dobrych relacji”.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Akcja „Lights for Ukraine” - wygaszenie budynków i choinek we Wrocławiu

Dziś Wrocław bierze udział w akcji „Lights for Ukraine”. Polega ona na symbolicznym wygaszeniu budynków w mieście i choinek. We Wrocławiu „zgaśnie” budynek Urzędu przy pl. Nowy Targ oraz choinka w Rynku! Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację w Ukrainie, a dokładniej codzienny „black out” spowodowany przez ataki rakietowe Rosji. Z polskich miast udział w niej biorą także Warszawa, Kraków oraz Gdańsk.

We Wrocławiu zostanie wprowadzona Strefa Czystego Transportu

Dzisiaj na Wroclaw.pl przeczytacie także o planach tworzenia we Wrocławiu Strefy Czystego Transportu - czyli przestrzeni w mieście, gdzie wjazd mają tylko określone samochody. Wrocław chce zdecydować, jak wiekowe i jak „czyste” pojazdy mogą wjeżdżać do centrum miasta. Komu tego zabronić? I co oznacza centrum? Jak ma wyglądać wrocławska Strefa Czystego Transportu i jakie samochody ma „wpuszczać”? O wynikach badań oraz jak może wyglądać i kiedy zostanie wprowadzona Strefa Czystego Transportu przeczytacie dziś na www.wroclaw.pl.

Na placu Nowy Targ finał akcji „Paczki dobrych relacji”

Dziś także finał akcji „Paczki dobrych relacji”. Dla osób w trudnej sytuacji życiowej zostaną one rozdane dzisiaj o godz.10:30 na placu Nowy Targ. Będzie też poczęstunek oraz występy chórów. W akcji będzie uczestniczył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia oraz Andrzej Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W sumie wrocławski MOPS przygotował w tym roku 4 tysiące paczek dla najbardziej potrzebujących wrocławian i wrocławianek.