3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [20.06.2023]
Wroclaw.pl na dzień dobry. www.wroclaw.pl
Wroclaw.pl na dzień dobry.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Niezwykły moment! Szermierz wraca w całej swej okazałości na pl. Uniwersytecki

Już we wtorek, 20 czerwca, zostanie odsłonięty po remoncie Szermierz – czyli jedna z najpiękniejszych wrocławskich fontann. W związku z tym są zaplanowane bezpłatne wydarzenia dla mieszkańców. Wśród nich pojedynek szermierzy i wejście na wieżę matematyczną, z której widać piękną panoramę miasta. Przyjdźcie koniecznie na pl. Uniwersytecki!

Jest chętny na zakup piłkarskiego Śląska Wrocław

Wczoraj, 19 czerwca o godz. 14.30 przy udziale komisji konkursowej otwarto kopertę z ofertą przejęcia większościowego pakietu piłkarskiego Śląska. Dostarczyła ją firma Westminster z siedzibą w Warszawie. Teraz pozostaje sprawdzić ofertę pod względem formalnym i jeśli nie będzie przeciwwskazań, obie strony zasiądą do rozmów. Przypomnijmy, że miasto przeznacza do zbycia co najmniej 51% i nie więcej niż 79,6% kapitału zakładowego spółki.

Gęś Pipa gwiazdą wakacji. Robi furorę również we Wrocławiu. Za maskotkę trzeba słono zapłacić

O co chodzi z tą gęsią? Pewnie niejeden rodzic w Polsce zadaje sobie ostatnio to pytanie. Pluszowa gęś o imieniu Pipa zalała stragany z zabawkami w całym kraju. We Wrocławiu można ją kupić m.in. na Jarmarku Świętojańskim. - Pani, to absolutny hit! - mówi mi nastolatka, która właśnie kupiła 160-centymetrową Pipę za 150 zł i pozuje z nią do zdjęć. Skąd ta gęsia popularność? Sprawdź na wroclaw.pl.

Zrobili „Pudziana” ze… 120 000 klocków Lego! Zobaczysz go we Wrocławiu, w Sky Tower

Mariusz Pudzianowski, jeden z bardziej znanych polskich sportowców, będzie miał swoją podobiznę wykonaną w skali 1:1 z 120 000 klocków! „Pudziana” z klocków będzie można oglądać od czwartku, 22 czerwca, na terenie Wystawy Budowli z Klocków Lego w Sky Tower we Wrocławiu (ul. Powstańców Śląskich 95).

Gdzie można polecieć na wakacje za granicę z Wrocławia?

Szukasz inspiracji, gdzie polecieć na wakacje? Przy wyborze kierunku warto wziąć pod uwagę komfort podróży oraz czas, jaki zajmie dotarcie na miejsce. Na szczęście, jest wiele możliwości, aby w rozsądnej cenie i dobrych warunkach udać się na wymarzony wypoczynek. Oto, gdzie warto wybrać się na wakacje za granicę i do jakich miejsc można dolecieć bez przesiadek z Portu Lotniczego Wrocław.