wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym w weekend żyje Wrocław [19-20.11.2022]
„Wrocław.pl na dzień dobry”. fot. wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”.

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z Wrocławia (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Przed nami pierwszy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego i otwarte lodowisko na Stadionie Tarczyński Arena. W sobotę odbędzie się One Love Festival w Hali Stulecia, nie może na nim zabraknąć żadnego fana muzyki hip-hopowej. W sobotę również poznamy laureatów Wrocławskiego Serca dla Zwierząt, a w Czasoprzestrzeni odbędzie się planszówkowe święto. W niedzielę Tarczyński Arena oprócz na lodowisko, zaprasza na Dolnośląskie Targi Zoologiczne. Zwieńczeniem weekendu będzie mecz otwarcia mistrzostw świata piłki nożnej w Katarze.

Reklama

Przywitaj dzień z „Wrocław.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy? 

Pierwszy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu

Nie możemy zacząć inaczej, wczoraj oficjalnie otwarto Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim Rynku. To zatem pierwszy weekend świątecznego jarmarku we Wrocławiu i z pewnością warto go odwiedzić. Stoiska są czynne od godz. 10.00 do 21.00, a pośród choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czekają nowości. Jakie? Sprawdźcie na Wroclaw.pl. Tam również galeria zdjęć z Waszych odwiedzin jarmarku.

Otwarte lodowisko na Stadionie Tarczyński Arena 

A jak już skosztujemy pyszności na jarmarku, możemy zgubić dodatkowe kalorie na lodowisku na stadionie Tarczyński Arena, które nowy sezon rozpoczęło także w piątek, 18 listopada. W dodatku przez cały weekend na odwiedzających czekają darmowe lekcje jazdy na łyżwach z instruktorami. Sprawdźcie ceny biletów i godziny otwarcia na wroclaw.pl. Warto pamiętać, że pierwsze 10 minut lodowiska jest darmowe!

One Love Music Festival w Hali Stulecia

One Love Music Festival to już we Wrocławiu jesienna tradycja. Popularny muzyczny maraton, niegdyś głównie w rytmach reggae, teraz zapowiada się bardziej rockowo i electro. W sobotę, 19 listopada na scenie w Hali Stulecia posłuchamy m.in. koncertów Selah Sue, Dubiozy Kolektiv, Artura Rojka, Darii Zawiałow czy Bass Astral. Szczegóły na wroclaw.pl.

Laureaci Wrocławskiego Serca dla Zwierząt

W sobotę poznamy także tegorocznych laureatów Wrocławskiego Serca dla Zwierząt. To 7. Edycja miejskiego odznaczenia dla osób, które na co dzień troszczą się i pomagają zwierzakom. Na Wroclaw.pl przeczytacie zarówno, kto otrzymał ten wyjątkowy tytuł oraz wyróżnienia, a także, kto zdobył nagrodę internautów podczas październikowego głosowania na naszym portalu.

Wrocław Games Fest w Czasoprzestrzeni

W ten weekend w Czasoprzestrzeni Wrocław Games Fest 2022. Ponad 2 tysiące gier planszowych, nowości wydawnicze, turnieje i konkursy. To już XII edycja planszówkowego święta, na które zaprasza wrocławskie Stowarzyszenie Druga Runda. Wstęp wolny.

Dolnośląskie Targi Zoologiczne na Tarczyński Arena Wrocław

A niedziela to przede wszystkim raj dla psiarzy i kociarzy, podczas Dolnośląskich Targów Zoologicznych na Tarczyński Arena Wrocław. Stadionem zawładną te, co miauczą i szczekają. Ale będą też świnki morskie, alpaki i jeże pigmejskie. Wielbiciele ciut mniejszych zwierząt również będą zachwyceni: będzie można zobaczyć - węże, pająki, żółwie lądowe i gekony. Więcej informacji na Wroclaw.pl.

Mecz otwarcia mistrzostw świata w Katarze

No a na koniec weekendu drogie panie pamiętajcie, że Wasi mężczyźni mogą nieco „zniknąć” na najbliższy miesiąc. W niedzielę startują bowiem mistrzostwa świata w piłce nożnej Katar 2022, które potrwają aż do 18 grudnia. W meczu otwarcia o godz. 17.00 mecz Katar – Ekwador. A nasze orły na murawę wybiegną już we wtorek w konfrontacji z Meksykiem. Na Wroclaw.pl dowiecie się więcej o samym mundialu, a także zobaczycie, gdzie możecie oglądać mecze mistrzostw w stolicy Dolnego Śląska poza domowym zaciszem.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl