wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Hity Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu 2022. Co i za ile można kupić? [ZDJĘCIA, CENY]

Hity Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu 2022. Co i za ile można kupić? [ZDJĘCIA, CENY]

Magdalena Talik,

Już się zaczęło! Jarmark Bożonarodzeniowy wystartował i potrwa do 31 grudnia. W tym czasie w Rynku, na placu Solnym i na Świdnickiej kupimy zarówno specjały kuchni polskiej, litewskiej, włoskiej, mołdawskiej, jak i prezenty na Mikołaja i pod choinkę – od ciepłych góralskich kapci, poprzez grawerowane imionami łyżeczki, drewniane zabawki 2D, aż po biżuterię i kożuchy. Zobaczcie, co i za ile można kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu.

Reklama

Nie trzeba mieć bardzo zasobnego portfela, aby skorzystać z oferty Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, który rokrocznie trafia do rankingów najpiękniejszych tego typu wydarzeń w Europie.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu: co kupimy, ile to kosztuje

Obejrzeliśmy, co można kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Jest biżuteria – miniatury w naszyjnikach od Jena Art Studio kosztują od 50 do 300 zł. Wizerunek wrocławskiego ratusza albo krasnala na ceramice kupimy od 40 zł do 600 zł.

Czytaj także: Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. Tak bawiliście się na otwarciu! [ZDJĘCIA]

Bombki, tuż przy wejściu na jarmark od strony placu Solnego, od ponad dekady sprzedaje Pani Stefania i na miejscu ozdabia na życzenie klienta – napisanie imienia jest wliczone w cenę bombki – kosztuje max. do 50 zł. 

Bliskim można zafundować łyżeczkę z ich imieniem z Republiki Łyżeczek – łyżeczka kosztuje 38 zł, łyżka 45 zł, komplet 145 zł. Można też zamówić grawer z imieniem, którego nie znajdziemy (odbierzemy gotową łyżeczkę po 3 dniach). 

Ciepły szal, kożuszek a może góralskie kapcie lub ceramika?

Idzie mróz, więc przyda się ciepły szal (za ok. 60 zł), czapka (56 zł, z pomponem), góralskie kapcie (za 55 zł). Można też poszaleć i kupić oryginalny kożuszek (1200-2500 zł), czapkę z lisa (120-350 zł) albo naturalne skóry owcze do dekoracji pokoju (grzeją stopy, jak żadne inne – kosztują 150-450 zł).

Na prezent, także dla znajomych z zagranicy, przyda się ceramika z Bolesławca. Bolesławiecką choinkę w charakterystycznych biało-niebieskich barwach kupimy za 70 zł, miskę za 55 zł, a bombkę za 25 zł.

Można też uwiecznić wizytę na Jarmarku Bożonarodzeniowym wspólnym zdjęciem ze znajomymi, które zrobimy w Fotobudce. Jedno zdjęcie formatu 10x15 kosztuje 10 zł, trzy 20 zł.   

Minionkowe bombki i wieża Eiffla z puzzli 3D

Nie byłoby Jarmarku bez bombek w specyficznych kształtach – są Minionki, instrumenty muzyczne, postaci z bajek, piłki nożnej (z sam raz przed mundialem). Kosztują od 8 zł (malutkie) do 55 zł (większych rozmiarów). 

No i wreszcie, dla najmłodszych, genialna alternatywa. Zamiast klocków Lego, układamy ekologicznie i z drewna. Z puzzli 3D zbudujemy i Titanica i wieżę Eiffla i dinozaura. Ceny bardzo przyjemne – już od 15 zł do 45 zł za waszyngtoński Biały Dom.

Gdzie zaparkować w pobliżu wrocławskiego Rynku?

W ścisłym centrum Wrocławia nie ma dostępnych bezpłatnych miejsc postojowych i parkingów. Opłaty obowiązują przez cały tydzień w godz. 9-20.

W pobliżu Rynku we Wrocławiu jest wiele parkingów, m.in.:

 • parking podziemny pod placem Wolności (pod Narodowym Forum Muzyki),
 • parking pod placem Nowy Targ,
 • parking wielopoziomowy przy ul. Kazimierza Wielkiego,
 • parking przy placu Solnym,
 • parking przy ul. Ofiar Oświęcimskich,
 • parking przy gmachu Akademii Sztuk Pięknych (ul. Purkyniego),
 • parking przy budynku Wydziału Filologicznego (pl. Nankiera),
 • parking przy Hali Targowej (ul. Piaskowa),
 • parking przy gmachu głównym poczty (ul. Kasprowicza),
 • parking na placu Solidarności.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl