wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [18-19.03.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym żyje Wrocław. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Podczas Wrocławskiego Smacznego Weekendu, spotkacie tu wiele food trucków. Wśród wystawców znajdą się m.in. Kurtosz Kołacz, Fryciarnie Finger Food

Reklama

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Rusza sezon gastronomiczny na placu Nowy Targ!

Podczas Wrocławskiego Smacznego Weekendu, spotkacie tu wiele food trucków. Wśród wystawców znajdą się m.in. Kurtosz Kołacz, Fryciarnie Finger Food, Makabi Pizza&Pasta, Browar Moczybroda oraz wielu, wielu innych.

Imprezie towarzyszyć będzie jarmark produktów regionalnych, na którym znajdziecie takie stoiska jak choćby pracownia Nitka Ani czy Nietuzinkowe. W Nitce Ani powstają haftowane poduszki, breloki oraz maskotki. Nietuzinkowe to z kolei manufaktura, gdzie tworzy się z pasją deski do serwowania i krojenia. Nie zabraknie także toczonych mis, pater, świeczników oraz drobnej galanterii drewnianej.

Organizator przygotował także wiele atrakcji. Jedną z nich będzie spotkanie z alpakami. Jest to idealna okazja do tego, aby bliżej poznać te przemiłe, delikatne zwierzęta i poznać ich nawyki. Stoisko z alpakami będzie czynne w weekend w godzinach 12-16.

Będzie się działo także w zajezdni Dąbie

Czasoprzestrzeń otwiera dziś bramy i rozpoczyna wiosenny sezon. W programie m.in. jarmark i International Dinner – czyli otwarty stół różnych dań z całego świata. Oprócz tego warsztaty kulinarne i rękodzieła, warsztaty cyrkowe, a nawet warsztaty tańca orientalnego. Impreza trwa od 14.00 do 17.00, wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny (choć niektóre wymagają zarejestrowania się).

Dawid Podsiadło w NFM

To nie koniec muzycznych atrakcji na ten weekend, bo dziś we Wrocławiu zaśpiewa także Dawid Podsiadło. Artysta wyruszył w wiosenną akustyczną trasę „Przed i Po”. Koncert odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki o godz. 19.00. Pytanie, czy zostały jeszcze jakieś bilety. Możecie to sprawdzić w kasach NFM, które otwarte są w sobotę od godziny 14.00.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl