wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławianie na mistrzostwach świata smoczych łodzi w Szeged

Wrocławianie podczas parady na otwarcie 11. Klubowych Mistrzostw Świata Smoczych Łodzi w Szeged, fot. KTW Wrocław

Osady z ponad 30 krajów biorą udział w 11. Klubowych Mistrzostwach Świata Smoczych Łodzi, które w poniedziałek 16 lipca rozpoczęły się w Szeged na Węgrzech. Wśród nich są smokarze Klecińskiego Towarzystwa Wioślarskiego Wrocław

Reklama

Impreza firmowana przez Międzynarodową Federację Smoczych Łodzi (IDBF) ma imponujący rozmach. Można to było ocenić już podczas poniedziałkowej parady z udziałem uczestników.

Do węgierskiego Szeged przybyło ponad 6,1 tysiąca zawodników, przedstawiciele około 30 krajów. W mistrzostwach wezmą udział smokarze m.in. z Australii, Azji, obu Ameryk. Sporo osad przybyło z Rosji, Europy Zachodniej, swoje reprezentantów ma nawet Dubai. Z okazji inaugurującej imprezy parady w poniedziałek wyłączono z ruchu część ulic w centrum Szeged.

Zobacz więcej informacji o smoczych łodziach i KTW Wrocław

Zawodnicy KTW Wrocław są jedną z trzech polskich ekip, obok Spójni Warszawa i GZSiSS Gdańsk.

Emocje na torach centrum olimpijskiego

Regaty w ramach mistrzostw świata zaplanowano na sześć dni. Tor centrum olimpijskiego w Szeged to miejsce doskonale przystosowane do tego typu wydarzeń. Wyścigi rozgrywane będą na dystansach: 200, 500 i 2000 metrów, w klasie open, mixed, w klasie kobiecej oraz męskiej. Drużyny podzielone są także ze względu na wiek zawodników: junior i senior, oraz liczbę wioślarzy. Wrocławianie z KTW rywalizują w składach small, dziesięcioosobowych.

Fot. KTW Wrocław

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama