Wrocław promuje się na targach turystycznych w Berlinie

Wrocław na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie prezentuje największe swoje atrakcje, fot. UM Wrocław

Oferta kulturalna i turystyczna Wrocławia jako European Best Destination w 2018 – tak stolica Dolnego Ślaska promuje się na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin. To największa branżowa impreza w Europie.

Motywem przewodnim polskiego stoiska jest aktywna turystyka wodna. Wrocław przekonuje do przyjazdu bogatą ofertą kulturalną i turystyczną. Olbrzymim atutem jest prestiżowy tytuł European Best Destination w 2018, którym miasto zostało uhonorowane przed kilkoma tygodniami.

Odwiedzający targi poznają najważniejsze atrakcje stolicy Dolnego Ślaska – Hydropolis, Narodowe Forum Muzyki, Operę, Aquapark, Halę Stulecia i Centrum Poznawcze, Panoramę Racławicką oraz ZOO i Afrykarium.

– Ciekawostką dla zwiedzających jest wystawiony jeden z obrazów - autoportret Vincenta van Gogha, który był namalowany podczas kręcenia filmu „Twój Vincent”, nominowanego do amerykańskiego Oscara – mówi Wiola Samborska, dyr. Biuro Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

Organizowane od 1966 roku targi ITB w Berlinie to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych spotkań światowej branży turystycznej. W 26 halach (to w sumie ponad 150 tys. metrów kw. powierzchni wystawowej) prezentuje się około 11 tysięcy firm, krajów, regionów, biur podróży. Co roku imprezę odwiedza 200 tysięcy osób. Od dzisiaj do niedzieli 11 marca na zwiedzających czekają prezentacje ponad 180 krajów.