wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław na weekend 16-18 grudnia [WYDARZENIA]

Najbliższe dni zdominują wydarzenia weekendu zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Na mulimedialne widowisko „Niebo” nie ma już wejściówek, ale jest cała masa innych imprez, z czego większość za darmo: wystawy w muzeach, koncerty kolędników, uliczne pokazy i występy teatrów. Ogrzać się będzie można przy koksownikach. To też okazja odwiedzenia jednego z wielu świątecznych jarmarków i kiermaszy, np. w Leśnicy czy w Rynku. To ostatni dzwonek, aby na warsztatach nauczyć się zdobić pierniki, bombki czy własne kartki świąteczne.

Reklama

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 16 grudnia 2016 r.


Lodowiska

Lodowiska

Lodowisko Brücknera przy Zespole Szkół nr 14 – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017: 

 • w dni powszednie w godz. 16.00 -21.00
 • cennik:  bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 7 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł, ostrzenie łyżew – 7 zł
 • szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 71 3246940.

Lodowisko Pergola przy Hali Stulecia – godziny otwarcia w sezonie 2016/2017:

 • codziennie: 9.00-22.00
 • cennik: bilet normalny - 8 zł, bilet ulgowy – 5 zł, grupowy – 4 zł, wypożyczenie łyżew – 6 zł/1 h, kask dla dziecka: 2 zł/1 h
 • informacje szczegółowe o ofercie lodowiska pod numerami telefonu 71 347 50 56.

Lodowisko Wejherowska – godziny otwarcia: piątek w godz. 17.00-21.00, czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

 • Cennik:   piątek: bilet normalny / h – 10 zł, ulgowy* / h – 8 zł

Lodowisko Spiska – godziny otwarcia: piątek w godz. 17.00-22.00

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

piątek, sobota, niedziela
 • Zwiedzanie Starego Miasta - codziennie od pn.-pt, w godz. 10.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.
Weekend zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Weekend zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

od 15 do 18 grudnia, różne miejsca

W programie weekendu zamknięcia multiwidowisko „Niebo” w Hali Stulecia 17 grudnia (nie ma już biletów) i mnóstwo wydarzeń rozgrywających się w całym mieście. 

Szczegółowy program 

PIĄTEK, 16 GRUDNIA

Tęczowe święta – występy na placu Solnym

Tęczowe święta – występy na placu Solnym

18 grudnia, godz. 16.00, Plac Solny

Grudzień to okres kojarzący się z ciepłem, jakie daje spędzanie czasu z najbliższymi. Jednak wiele osób należących do społeczności LGBTQ+ nie może spędzić go z najbliższymi tak, jakby sobie tego życzyło. Organizatorzy chcą uwrażliwić na tę kwestię – święta nie muszą być hetero normatywne, spędzane w pełnej, tradycyjnej rodzinie; mogą być za to tęczowe i różnorodne. 

W niedzielę 18 grudnia wystąpi krakowski chór osób LGBTQ+ Krakofonia. Wydarzenie potrwa około pół godziny. Uczestnicy otrzymają kartki świąteczne z tęczowym motywem. Wstęp wolny.

Parada: Latający Cyrk Kliniki Lalek

Parada: Latający Cyrk Kliniki Lalek

17 grudnia, godz. 16.30, 19.00, 18 grudnia, godz. 16.30

Kolorowa parada w wykonaniu Teatru Klinika Lalek. Pochód lalek i aktorów zacznie się przy Barbarze, w kolejnych punktach będą dołączały liczne grupy aktorów z charakterystycznymi atrybutami, a nawet... słoń,  żyrafa i lew! Finalne show odbędzie się przy pomniku Szermierza na pl. Uniwersyteckim. 

Wrocław rozgrzewa...przy koksownikach

Wrocław rozgrzewa przy koksownikach

do 18 grudnia, różne lokalizacje wg programu dnia

Koksowniki, które tak sprawdziły się podczas Weekendu Otwarcia ESK powracają na wrocławskie ulice. Będzie można przy nich nie tylko się ogrzać, ale też posłuchać muzyki granej na żywo. Koksowniki staną w następujących miejscach: 

Barbara, Bulwar Dunikowskiego, Dworzec Wrocław Główny, Galeria Dominikańska, Hala Stulecia, Most Tumski, Opera Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol

 • 18 grudnia (niedziela) 16.00-23.00.
Nie ma się czego bać – spektakl dla dzieci

Nie ma się czego bać – spektakl dla dzieci

18 grudnia, godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

„Nie ma się czego bać” to tytuł nowego spektaklu WCTD dla dzieci od 5 lat i ich rodziców. Opowiada o małej dziewczynce Michasi i mieszkającym w jej pokoju „Strachu”. Pewnej nocy po kilku perypetiach zaprzyjaźniają się.

Dzieci często same sobie wymyślają strachy. Spektakl w sposób wesoły pokazuje jak je oswoić i pokonać. Pomysłowa i humorystyczna animacja form teatralnych oraz rozwiązania sceniczne będą atrakcyjne zarówno dla młodego widza jak i dorosłego.

Kup bilety: http://bilety.centrumtworczosci.pl/12.  

Barwy dźwięków – kolory tęczy

Barwy dźwięków – kolory tęczy

18 grudnia, godz. 18.00, NFM, bilety 10-80 zł

Wyjątkowe 10-lecie Chóru NFM. Zespół ten to nie tylko wybitni śpiewacy, ale również prowadząca Agnieszka Franków-Żelazny. Dyrygentka, a również kuratorka ds. muzyki w ESK, z pasją i zaangażowaniem dba o poziom artystyczny koncertów.

Podczas tego jubileuszowego wieczoru będzie sporo muzyki nowej, znanej i mniej znanej. Będą m.in. pieśni Mahlera, utwory Jēkabsa Jančevskisa czy Ēriksa Ešenvaldsa. 

Bilety do kupienia na stronie Narodowego Forum Muzyki.

Adwentowy koncert instrumentalny

Adwentowy koncert instrumentalny

18 grudnia, godz. 18.00, Kościół ewangelicki p.w. Opatrzności Bożej, wstęp wolny

Koncert z cyklu Adwent u Opatrzności Bożej. Wystąpią Magdalena Pilch - flet traverso, Julia Karpeta - viola da gamba, Marek Pilch - klawesyn/pozytyw. W programie m.in. kompozycje G. Ph. Telemanna, J. Leclaira, J. Hotetterre'a.

Emergenza Festival 2016/2017– eliminacje

Emergenza Festival 2016/2017– eliminacje

do 18 grudnia, godz. 19.00, klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

Emergenza Festival to ponad 40 koncertów w formie konkursu na terenie całej Polski. Najlepsze z grup, które zwyciężą w finałach krajowych, spotykają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival (lato 2017) skąd Finalista pojedzie w trasę po całej Europie.

Bilety w cenie od 15 zł do 25 zł.

Natalia Lubrano – Tribute to Prince

Natalia Lubrano – Tribute to Prince

18 grudnia, godz. 19.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

Będzie to kolejna z odsłon „Tribute to…” tym razem poświęcona królowi muzyki  – Princeowi w wykonaniu Natalii Lubrano, popularnej wrocławskiej wokalistki. Bilety w cenie 30 zł.

Koncert Michała Szpaka we Wrocławiu

Koncert Michała Szpaka 

18 grudnia, godz. 20.00, Zaklęte Rewiry, ul. Krakowska 100, bilety od 69 zł, dostępne na portalu ebilet.pl oraz w salonach empik

Już niedługo wrocławianie będą mieli okazję przyjść na koncert szczególnej osoby. Osoby, która swoim hitem „Color of Your Life" zachwyciła w tym roku całą Europę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016. Mowa tu oczywiście o Michale Szpaku, który odwiedzi nasze miasto wraz ze ze swoim zespołem.

Atrakcje we Wrocławiu

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie, otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej – Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu od 26 czerwca dostępny dla szerokiej publiczności.

 • Piątek: 10.00 – 18.00
 • Sobota: 10.00 – 20.00
 • Niedziela: 10.00 – 18.00

Zaprojektowany w 1912 r. przez Hansa Poelziga Pawilon Czterech Kopuł po wielu dekadach przywrócony został do pełnienia swych pierwotnych funkcji wystawienniczych. W zmodernizowanym budynku prezentowana jest jedna z najciekawszych i najbogatszych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Zwiedzający mogą zobaczyć dzieła m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jerzego Beresia, Włodzimierza Borowskiego, Władysława Hasiora, Jana Lebensteina, Tadeusza Kantora, Aliny Szapocznikow, Jerzego Tchórzewskiego. Z liczącej blisko 20 tys. obiektów wrocławskiej kolekcji wybrano prace reprezentujące wszystkie dyscypliny współczesnych działań artystycznych – malarstwo, rzeźbę, różne formy przestrzenne i instalacje, zapis video, grafikę, fotografię, dokumentację działań performatywnych.

Godziny otwarcia i informacje o biletach:

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Plac Orląt Lwowskich 20A, godz. otwarcia: pn.sob. 10.00-18.00, ndz. 9.00-17.00

Wystawa prezentuje ponad 100 fascynujących zwierząt egzotycznych. Na wyciągnięcie ręki zwiedzających są takie zwierzęta, jak olbrzymie pająki ptaszniki (nazywane często tarantulami), groźnie wyglądające skorpiony, intrygujące węże, zwinne gekony, agamy, legwany, a także olbrzymie wije, skolopendry i jeże. Wystawa znajduje się pod opieką doświadczonych hodowców, dla których kontakt ze zwierzętami jest pasją i sposobem na życie.

Skrócony cennik biletów: normalny 15 zł, studenci/emeryci 12 zł, dzieci 10 zł, rodzinny 35 zł, grupowy: 10 zł dorośli, 8 zł dzieci.

Escape room - świetna zabawa dla każdego

Escape room - świetna zabawa dla każdego

ul. Ruska 51b, V piętro, godz. 10.00 - 22.00, cena 100 zł za grupę

Do wspólnej zabawy zapraszamy grupy znajomych, rodzinę czy przyjaciół i gwarantujemy, że będzie to świetna zabawa dla każdego. Wchodząc do tego pokoju doznasz muzycznych wrażeń. Nie daj się zwieść pozorom. Rezerwacji dokonacie online (http://www.timeofmysteries.pl/) lub telefonicznie (792 899 319, 883 559 641)

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo – godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia
Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcejOgród Botaniczny

Ogród Botaniczny

czynny do 21 listopada, godz. 8.00-18.00, ul. Sienkiewicza

Założony ponad dwieście lat temu wrocławski ogród to jeden z najstarszych (po krakowskim) tego typu obiektów w Polsce. Powstał w 1811 r., równolegle z uniwersytetem, w którego strukturze jest do dzisiaj. Do ogrodu można wejść od ul. Sienkiewicza oraz od strony Ostrowa Tumskiego, od ul. Kanonii.

Bilety kosztują: 15 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy, dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów), 200 zł kosztuje całoroczny karnet imienny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl