4. Wolontariusz i Uchodźczyni zostaną na dworcu na dłużej. Jako krasnale!
Na zdjęciu figurka krasnala Wolontariusza przy wejściu na Dworzec Główny we Wrocławiu Oleksandr Poliakovsky - www.wroclaw.pl

Dwa nowe krasnale stanęły przed wejściem na Dworzec Główny PKP we Wrocławiu. Figurki symbolizują pewną bardzo ważną historię, która rozegrała się tutaj w 2022 roku. Wolontariusz i Uchodźczyni będą nam przypominać o tysiącach często anonimowych osób, które pomagały na dworcu w pierwszych dniach wojny.

– Wrocławskie krasnale często upamiętniają ważnych ludzi lub ważne wydarzenia w historii Wrocławia. Te pod wrocławskim Dworcem Głównym będą przypominały o tysiącach osób, które spontanicznie ruszyły z pomocą tym, którzy jej potrzebowali. Nie znamy imion ich wszystkich. Nie znamy ich twarzy, ale wiemy, że to właśnie dzięki nim o Wrocławiu zrobiło się bardzo głośno na świecie, jako o miejscu życzliwym, otwartym, gotowym do pomocy – powiedział Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

W odsłonięciu figurek wzięli udział:

• Wolontariusze
  • Kateryna Babkina – inicjatorka projektu, ukraińska poetka, pisarka, laureatka Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”
  • Radosław Michalski – dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia koordynujący działania miejskiego sztabu pomocowego
  • Przedstawiciele Dworca Głównego PKP we Wrocławiu
  • Przedstawiciele Stacji Dialog, w której ulokował się społeczny sztab wolontariuszy
  • Przedstawiciele Aglomeracji Wrocławskiej