wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wielkie zimowe liczenie ptaków [27-28 stycznia]

Kwiczoł, fot. Michał Kwoka

Po czternasty w całej Polsce organizowane jest Zimowe Ptakoliczenie. Ubierz się ciepło, weź lornetkę, aparat fotograficzny oraz atlas ptaków i wyrusz na spotkanie z przygodą.

Reklama

Zimowe Ptakoliczenie to akcja pod patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Biorą w niej udział ornitolodzy-amatorzy oraz osoby zawodowo zajmujące się ptakami. Celem akcji jest obserwacja zmian w populacjach najpopularniejszych w Polsce gatunków ptaków oraz popularyzacja ornitologii.

Na Dolnym Śląsku w weekend 27 – 28 stycznia planowanych jest kilkanaście spotkań (lista jest ciągle aktualizowana na stronie OTOP – TUTAJ).

We Wrocławiu miłośnicy ptaków spotkają się w ogrodzie zoologicznym (27 stycznia, sobota, godz. 9.30). Ich zadaniem będzie rozpoznanie i zliczenie dzikich lokatorów Zoo, a nie stałych rezydentów. W ubiegłym roku uczestnicy akcji rozpoznali 26 gatunków, m.in. zimorodki, dzięcioły i pustułki. Przewodnikiem grupy będzie Krzysztof Kałużny, ornitolog, opiekun ptaków we wrocławskim ogrodzie zoologicznym.

Pasjonaci ornitologii spotkają się także na Zimowe Ptakoliczenie w Parku Wschodnim we Wrocławiu (28 stycznia, niedziela, godz. 10). Zbiórka przy mostku przy wejściu do parku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama