wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Jest ostrzeżenie hydrologiczne dla Widawy. Poziom alarmowy jest nieznacznie przekroczony w Zbytowej
Na zdjęciu widać wezbraną wodę w rzece. Zdjęcie ilustracyjne Wroclaw.pl / archiwum
Na zdjęciu widać wezbraną wodę w rzece. Zdjęcie ilustracyjne

Widawa przekroczyła o kilka centymetrów poziom alarmowy we wsi Zbytowa na Dolnym Śląsku. Sytuacja wygląda lepiej na stacji pomiarowej bliżej Wrocławia, w Krzyżanowicach, gdzie przekroczony jest stan ostrzegawczy. Hydrolog IMGW twierdzi, że dużego zagrożenia nie ma.

Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał drugi, jeszcze nie najwyższy, stopień zagrożenia hydrologicznego dotyczący wezbrania wody w Widawie na odcinku od Namysłowa do ujścia do Odry.

Na stacji pomiarowej we wsi Zbytowa na Dolnym Śląsku (na wschód od Wrocławia) poziom wody w Widawie przekroczył o cztery centymetry stan alarmowy – pomiar z 21 lutego, z godziny 13.20.

Sytuacja wygląda lepiej na innej stacji pomiarowej – w Krzyżanowicach (na północ od Wrocławia). Tam poziom wody w Widawie przekroczył stan ostrzegawczy, ale jest poniżej stanu alarmowego, według pomiaru z 21 lutego o godzinie 13.20.

Ostrzeżenie do czwartku, 23 lutego

Ostrzeżenie wydane przez synoptyków IMGW-PIB jest ważne do południa 23 lutego.

– Mogą wystąpić niewielkie podtopienia, ponieważ poziom wody jest wysoki, ale dużego zagrożenia nie ma – uspokaja Izabela Adrian, hydrolog IMGW. – Tendencja powoli się stabilizuje. Nie spodziewamy się teraz dużych wzrostów poziomu wody – dodaje.

Przypominamy, że wcześniej w tym miesiącu dla Widawy obowiązywał na początku lutego trzeci stopień zagrożenia. 8 lutego na stacji w Zbytowej woda była na poziomie 378 cm – o 24 cm wyższym niż jest 21 lutego.

Jaki poziom wody w Odrze?

Poziom wody w Odrze pod Wrocławiem IMGW ocenia jako średni. Na stacji pomiarowej w Trestnie woda jest na poziomie 343 cm, przy czym stan ostrzegawczy to 380 cm, a alarmowy to 450 cm.

Jeżeli wody przybędzie w rzekach, IMGW wyda w środę kolejny stopień zagrożenia hydrologicznego. W Odrze najmocniejsze wzrosty zauważane są na jej odcinku płynącym na południe od Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl